Gryf wygrywa, Pogoń przegrywa. Za nami pierwsze mecze naszych zespołów

W ubiegły weekend tczewskie kluby piłkarskie rozpoczęły swoje zmagania w sezonie 2023/2024. Jak się okazało, w odmiennych nastrojach.

Źródło: KP Gryf Tczew/Facebook

Pogoń przegrywa...

Zawodniczki trenera Mateusza Sroki uległu w 1. kolejce Orlen Ekstraligi UKS SMS Łódź 1:7. Honorową bramkę dla tczewianek strzeliła w 54. minucie Katarzyna Nowak. Zamykająca tabelę po pierwszej serii gier Pogoń w tę sobotę, 26 sierpnia, zagrają z Rekordem Bielsko-Biała. Początek spotkania na murawie przy ul. Elżbiety o godzinie 14:00. Piłkarki z województwa śląskiego są w tym sezonie Ekstraligi beniaminkiem. W sezonie 2022/2023 Rekord z 46 punktami zajął drugie miejsce w 1. lidze. Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej triumfowały Stomilanki Olsztyn. W 1. kolejce tego sezonu Rekord pokonał na własnym boisku (po golu Julii Gutowskiej w 5. minucie) Medyk Konin 1:0.

... a Gryf wygrywa

Tczewianie pokonali na wyjeździe Powiśle Pawlice Rakowiec 3:0. To bardzo ważne trzy punkty z uwagi na to, że zwycięstwo nasi piłkarze odnieśli na wyjeździe. Jak pamiętamy, w poprzednim sezonie Gryf miał duże problemy z meczami, które nie odbyły się na murawie przy Bałdowskiej. Ze wszystkich 41 punktów zdobytych w poprzednim sezonie tylko 10 pochodziło z wojaży. Dysproporcja była więc widoczna gołym okiem.

Warto przypomnieć, że w wygranej pomogli już nowi piłkarze. Przed tą kampanią do seniorskiej drużyny dołączyli młodzi zawodnicy z rocznika 2006. Niedawno osiągnęli duży sukces, kwalifikując się do Centralnej Ligi Juniorów

Aktualnie Gryf zajmuje drugie miejsce w tabeli z 3 oczkami na koncie (ex aequo z Madami Ostaszewo). Kibice będą mieli okazję zobaczyć naszych piłkarzy już w tę sobotę, 26 sierpnia. O godzinie 12:00 rozpocznie się mecz z LKS Waplewo Wielkie. Przyszli rywale tczewian w pierwszej kolejce po ciekawym meczu wygrali 5:4 z Rodłem Trzciano.