poniedziałek, 20 maja 2024 11:50

Podział punktów Pogoni. Remis 1:1 z AZS UJ Kraków

W trzeciej kolejce Orlen Ekstraligi kobiet Pogoń Tczew zremisowała 1:1 z AZS UJ Kraków.
  • Źródło: Pogoń Tczew

Źródło: Pogoń Tczew

Początek spotkania nie należał do najlepszych w wykonaniu tczewianek. W pierwszych 10 minutach, to drużyna gości z Krakowa częściej znajdowała się na połowie gospodyń. Jednakże, z każdą chwilą Pogoń odzyskiwała rezon i zaczęła coraz śmielej przechylać ciężar gry. W efekcie tego zaangażowania, bramkę otwierającą wynik, zdobyła Oliwia Katowicz, mocnym uderzeniem po długim rogu, której piłkę wyłożyła doskonale Magdalena Sobal skupiając uwagę rywalek na sobie. Był to punkt zwrotny dla podopiecznych trenera Sroki, które poczuły wiatr w żaglach i przeważały tworząc sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Najbliżej tego, była Magdaleny Sobal, po której strzale piłka z mocnym echem odbiła się od poprzeczki drużyny z Krakowa.

- Pogoń Tczew/informacja prasowa

Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami, bo prawie kwadrans przed końcem wyrównała Anna Zapała. Po trzech pierwszych meczach tego sezonu Pogoń z 4 punktami zajmuje siódme miejsce w lidze.

W kolejnym spotkaniu tczewianki zagrają z AP Orlen Gdańsk. Mecz po raz kolejny odbędzie się na stadionie przy ulicy Elżbiety w naszym mieście. W 3. kolejce piłkarki z Trójmiasta pokonały na własnym terenie 3:0 Medyka Konin. Z dorobkiem 5 oczek plasują się na czwartym miejscu Orlen Ekstraligi.