sobota, 11 maja 2024 17:51

Juniorzy Arkadii Tczew na 3. miejscu Mistrzostw Polski UKS 2023!

Juniorzy klubu bilardowego Arkadia Tczew zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, które odbywały się w Gdańsku.

Autor: mat. prasowe klubu bilardowego Arkadia Tczew

Do Gdańska zjechali zawodnicy i zawodniczki z różnych stron Polski

Zmagania młodych sportowców z uczniowskich klubów sportowych przy stołach bilardowych rozpoczęły się 9 października i trwały 3 dni. Do Gdańska, który był gospodarzem Mistrzostw po raz pierwszy, zjechali zawodnicy i zawodniczki z różnych stron Polski. Gry prowadzone były w czterech indywidualnych kategoriach, a zawody drużynowe - z podziałem na grupę chłopców i dziewcząt. Organizacją tej sportowej imprezy już po raz czwarty zajął się Klub Sportowy Arkadia Tczew.

Sześciu juniorów Arkadii Tczew rywalizowało w kategorii pupil i junior młodszy oraz w grze drużynowej. Podopieczni trenera Mateusza Sząszora w składzie: Bartłomiej Cyman, Aleksander Oszmana, Filip Ceglecki i Jakub Wiórek wywalczyli brązowy medal w turnieju drużynowym.

Po dwóch latach treningu młodzi bilardziści Arkadii odnieśli swój pierwszy znaczący sukces na arenie ogólnopolskiej.

W turnieju indywidualnym do czwórki z drużynówki dołączyli młodsi koledzy: Adam Oszmana i Krystian Wybraniec. Nie wygrani oni swoich pojedynków, ale sam udział w mistrzostwach jest dla nich dużym wydarzeniem. Najlepiej spisał się Bartłomiej Cyman, który dotarł do ćwierćfinału i otarł się o medal. Na dziewiątym miejscu swój występ zakończył Filip Ceglecki, co również może uznać za spory sukces. Podobnie dziewiąty był Aleksander Oszmana a Jakub Wiórek - siedemnasty.

Chcesz rozpocząć przygodę z bilardem: klub Arkadia Tczew prowadzi nabór do szkółki bilardowej - szczegóły: Tczew Mateusz 799 169 219, Starogard Gdański Kamil 799 169 215.

W turnieju drużynowym wystartowało 17 ekip chłopców i 10 dziewcząt. Drużynowymi Mistrzami Polski UKS chłopców zostali bilardziści UKS Bila Piechcin pokonując w zaciętym finale UKS Snikers Rękoraj. Medale za trzecie miejsce zawisły na piersiach UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki oraz gospodarzy Arkadii Tczew. W kategorii dziewcząt klasą dla siebie były zawodniczki UKS Miłek Wiślica, które w finale pokonały dziewczęta z UKS Joker 13 Tomaszów Mazowiecki. Trzecie miejsca zajęły UKS Snikers Rękoraj i UKS Bila Piechcin.

Turnieje indywidualne zostały rozegrane w czterech kategoriach:  pupilki, pupile, juniorki młodsze, juniorzy młodsi. Mistrzami Polski UKS 2023 zostali: Helena Szychta (UKS Snikers Rękoraj), Wiktor Kaczmarek (Sokół Brody), Magdalena Bierzgalska (UKS Joker 13 Tomaszów Maz.) i Mateusz Sadlik (Transcare Trójkąt Rzeszów).

Pełna klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych 2023