czwartek, 9 maja 2024 05:29

Kolejne zmagania koszykarskie za nami. Tym razem szansę na popisanie się otrzymali uczniowie szkół podstawowych

23 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w Koszykówce 3x3. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie we współpracy z Szkołą Podstawową nr 5 w Tczewie. W zawodach prawo startu miały najlepsze zespoły z każdej gminy powiatu tczewskiego.

Autor: Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

W Mistrzostwach Powiatu Tczewskiego w kategoriach dla dziewcząt na parkiecie zaprezentowały się następujące szkoły:

• ZKiW nr 1 Pelplin.

Ostatecznie pierwsze miejsce Igrzyskach Dzieci trafiło się reprezentacji SP4 Tczew w kategorii dziewcząt, zaś w kategorii chłopców zwyciężyła drużyna broniąca barw ZKiW1 Pelplin.

W przypadku Igrzysk Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna SP5 Tczew. W zmaganiach płci męskiej triumfatorami okazali się reprezentanci SP11 Tczew.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat tczewski w półfinałach wojewódzkich.

Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami ufundowanym przez PCS w Tczewie. Za udział w zawodach wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.