Stan wody jest wyższy niż moment kulminacyjny fali sprzed blisko tygodnia, wynosił ponad 750 centymetrów.
Pogotowie przeciwpowodziowe
W ostatnich latach, Polska doświadczyła kilku znaczących powodzi, które spowodowały straty materialne i ludzkie. W 2010 roku, powódź na Wiśle i Odrze była jedną z najpoważniejszych w historii kraju, powodując znaczne zniszczenia infrastruktury i śmierć wielu osób. Takie wydarzenia podkreślają konieczność skutecznego i efektywnego systemu pogotowia przeciwpowodziowego. W skład struktur zarządzających sytuacjami kryzysowymi wchodzą różnorodne agendy rządowe, służby ratownicze oraz organizacje pozarządowe.
Rozpoznanie
W środę, 14 lutego roku straż pożarna prowadziła rozpoznanie w zakresie stanu wód w powiecie tczewskim. Działania podjęto z uwagi na obowiązujący stan pogotowia przeciwpowodziowego. Od kilku dni służby w regionie odnotowują zgłoszenia o lokalnych podtopieniach. W ostatnim czasie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie podjęła łącznie 20 interwencji związanych z wypompowywaniem wody lub analizą ich stanu na terenie powiatu. Sprzęt zarówno Państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych jest w stałej gotowości do podjęcia działań. Również na bieżąco monitorowana jest sytuacja hydrologiczna na naszym terenie. Rozpoznanie wykonywane jest również przy użyciu drona.
autor filmu: mł. kpt. Konrad Majewski
Wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych w stopniu 3 odnotowano na Wiśle od strony Tczewa do ujścia. Natomiast na Wierzycy w związku z dalszym spływem wód opadowo-roztopowych przewiduje się wzrosty i wahania stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych.
Napisz komentarz
Komentarze