Odjazdowy Bibliotekarz w Gminie Morzeszczyn

start 18.07 godz. 10:00

Biblioteka Morzeszczyn

koniec 18.07 godz. 15:00

Lokalizacja: Morzeszczyn, Dworcowa 3

Grupa wolontariuszy biblioTEAM oraz Biblioteka Morzeszczyn zapraszają do udziału w 2. edycji ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA. Rajd rowerowy, którego celem jest integracja miłośników książek i jazdy na dwóch kółkach odbędzie się we wtorek, 18 lipca. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są czytelnicy morzeszczyńskiej biblioteki oraz jej sympatycy.

W tym roku rajd będzie mierzył dystans 24 km na trasie: MORZESZCZYN → Nowa Cerkiew → Kulice → Rożental → PELPLIN → Bielawki → Nowa Cerkiew → MORZESZCZYN. Wspólny przejazd rozpocznie się o godz. 10:00 przed budynkiem morzeszczyńskiej książnicy (ul. Dworcowa 3)

W czasie pobytu w Pelplinie, duchowej stolicy Kociewia, uczestnicy rajdu będą mieli niecodzienną okazje zajrzeć do Biblioteki Diecezjalnej, gdzie znajduje się bogaty księgozbiór starodruków i inkunabułów. Zaplanowano również integracyjne ognisko. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa osobiście w siedzibie morzeszczyńskiej biblioteki, telefonicznie (508 536 29 17) lub mailowo (wypozyczalnia@morzeszczyn.pl). Dzieci do 13 roku życia wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Organizatorzy przewidują ubezpieczenie uczestników na czas rajdu i zachęcają rowerzystów do ubrania kamizelek odblaskowych.

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie bibliotek, jako miejsc integracji mieszkańców, rozbudzania potrzeb kulturalnych oraz wspólnej zabawy i rekreacji.

Wydarzenie dofinansowane w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE.

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.