Magia promieniowania w CKWS

start 16.09 godz. 11:00

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

koniec 16.09 godz. 15:00

Lokalizacja: Tczew, ul. Paderewskiego 24,

W sobotę 16 września 2017 roku, Maria Skłodowska-Curie i Wilhelm Röntgen zapraszają do Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie na festyn naukowy poświęcony promieniowaniu jonizującemu.

Podzielimy świat w Tczewie na jony, atomy, elektrony i pokażemy, że promieniowanie nie zawsze jest niebezpieczne.  Zastanowimy się, jak wykorzystywana jest promieniotwórczość na lotniskowych bramkach i przy zamykaniu puszek z groszkiem. Oraz -  oczywiście – przy konserwacji!

Nasz gość specjalny dr inż. Grzegorz Jezierski, kustosz Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich opowie o promieniotwórczości wokół nas.

Podczas festynu przeniesiemy się też w czasie: sierżant wojsk amerykańskich, Peter Felkier pokaże działanie aparatu rentgenowskiego z okresu II wojny światowej, a Maria Skłodowska-Curie i Wilhelm Röntgen zaproszą wszystkich do swojej pracowni.

Będą konkursy, niespodzianki i nagrody, bo promieniotwórczość w CKWS jest ciekawa!

Zapraszamy 16 września od godziny 11.00 do 15.00.

Wstęp wolny!

Festyn naukowy w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie jest organizowany  w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2017.

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.