Tango, Jazz i Bogurodzica...

start 20.04 godz. 18:30

Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Muzeum Zamkowe w Malborku

koniec 20.04 godz. 19:45

Lokalizacja: Malbork, ul.Starościńska 1

Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają do Sali Siedmiofilarowej 20 kwietnia (piątek) o godz. 18:30 na niezwykły koncert niezwykłego trio.

Adam Wendt - saksofon 
Paweł Zagańczyk - akordeon 
Jarosław Stokowski - kontrabas 

Połączenie brzmienia akordeonu i saksofonu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale przenikają przez siebie tworząc w ten sposób muzyczny collage.

Na program koncertu w wykonaniu saksofonisty Adama Wendta, akordeonisty Pawła Zagańczyka oraz kontrabasisty Jarosława Stokowskiego, składają się w dużej mierze kompozycje inspirowane tangiem: a zatem nie zabraknie kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano takich jak : Tango pour Cloude, Viaggio, Spleen czy French Touch. W wykonaniu muzyków usłyszeć można również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzollia wśród nich: Oblivion, Libertango. Dopełnieniem będzie najnowsza aranżacja "Bogurodzicy" autorstwa Pawła Zagańczyka nawiązująca do przepięknych wnętrz malborskiego Zamku. 

Koncert odbędzie się w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim 20 kwietnia (piątek) o godz. 18:30. Bilety można kupić w kasie Muzeum Zamkowego lub przez stronę internetową. Cena jednego biletu wynosi 15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci z ważną legitymacją płacą 10 zł. Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Malborka oraz Powiatu Malborskiego. Sponsorem projektu jest Przedsiębiorstwo „NOGAT”.

Zdjęcia (2)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.