Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 03:11
Reklama
Reklama

Short Waves On Tour - Polski konkurs objazdowy

Short Waves On Tour - Polski konkurs objazdowy

Kategoria:

Najlepsze polskie krótkie metraże z programu Short Waves Festival 2017 ponownie wyruszają w trasę objazdową po Polsce. W tym roku patrzymy szeroko i przekraczamy granice, ale zaglądamy również na własne podwórko.



Tu dużo się dzieje, rośnie nowe pokolenie reżyserek i reżyserów, których filmy warto pokazać i docenić, bo ich tematyka jest różnorodna, a forma często oryginalna i nieszablonowa. Kino artystyczne przeplata się z gatunkowym, a obok ważnych tematów społecznych pojawia się miejsce na komizm i eksperyment. Filmy w Konkursie dzieli wiele, ale bez wątpienia łączą je trzy cechy: są krótkie, dobre i polskie.



Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 7 tys. zł.



Program:



Debiut (Debut)



Polska 2016. Reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski. Animacja. 7’



Nieudany scenariusz coraz bardziej zawłaszcza sobie autora, który nieoczekiwanie znajduje się w centrum kreowanych przez siebie wydarzeń. Autoironiczna próba zmierzenia się z tzw. syndromem pierwszego filmu, czyli nieodpartą checią zawarcia w swojej debiutanckiej pracy wszystkich ważnych treści.



Więzi (Close Ties)



Polska 2016. Reż. Zofia Kowalewska. Dokument. 19’



Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny.



Nauka (Education)



Polska 2016. Reż. Emi Buchwald. Dokument. 20’



W pewnej szkole podstawowej dzieci mają nauczyć się recytacji wiersza Juliana Tuwima “Nauka”. Poetycka fraza czasem jest niezrozumiała, niektóre słowa wymagają wyjaśnienia, ale z pomocą przychodzą rodzice.



Trzy rozmowy o życiu (Three Conversations on Life)



Polska 2016. Reż. Julia Staniszewska. Dokument. 24’



Trudna rozmowa matki i córki. Matka – lekarka, wierząca i praktykująca katoliczka. Córka – agnostyczka, której dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Matka jest rozdarta między miłością do córki i wnuków a dogmatami kościoła. 



Cipka (Pussy)



Polska 2015. Reż. Renata Gąsiorowska. Animacja. 8’



Młoda dziewczyna spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.



Zagraj ze mną (Come play with me)



Polska 2016. Reż. Milena Dutkowska. Fabuła. 20’



Liza odwiedza swojego kuzyna Pola, którego nie widziała od pięciu lat. Oboje powracają do dziecinnych zabaw. Wydają się być niepokonani w swoich prowokacyjnych wyzwaniach, aż do czasu, kiedy spotykają Roberta.



  



Organizator: Ad Arte, organizacja w Tczewie: CKiS



Wstęp wolny



Lokalizacja
CKiS, Wyszyńskiego 10 Tczew
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Rozpoczęcie: 07.05.2017 13:00
Zakończenie: 07.05.2017 17:00
Spotkanie autorskie z Joanną Szczyburą - mieszkanką Tczewa. Promocja debiutanckiej książki Spotkanie autorskie z Joanną Szczyburą - mieszkanką Tczewa. Promocja debiutanckiej książki Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z panią Joanną Szczyburą, mieszkanką naszego miasta Tczewa, która niedawno wydała swoją debiutancką książkę zatytułowaną „Taką, jaka jestem”.O KSIĄŻCEMichalina – kobieta, którą porzucił narzeczony, córka sławnego ojca, zbierająca niechciane plony jego popularności. Postanawia zmienić swoje życie i wyprowadzić się do Gdańska.Kuba – mężczyzna, który z dnia na dzień musiał nauczyć się być tatą wyjątkowego chłopca i samodzielnie radzić sobie z problemami wspólnego życia.Maks – chłopiec ze spektrum autyzmu, złakniony ciepła i zrozumienia, który potrafi skraść serce już od pierwszego kontaktu.Spotykają się w windzie gdańskiej kamienicy, do której wprowadza się Michalina na skutek zawirowań w swoim życiu. Los (a może poznana w pociągu wróżka Jasmina) postanawia połączyć ich wyboiste ścieżki, jednak wzajemna fascynacja rozwija się powoli, bo oboje są ostrożni, jak to kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością. Kiedy wydaje się, że wszystko jest już na najlepszej drodze do szczęśliwego zakończenia, wracają duchy przeszłości, których mieli nadzieję już nigdy nie spotkać.AUTORKAJoanna Szczybura – z wykształcenia anglistka i italianistka, nauczycielka z wieloletnim stażem i niegasnącą pasją nauczania. Miłośniczka literatury wszelakiej, podróży i dobrego jedzenia, zwłaszcza włoskiego. Na co dzień szczęśliwa żona i mama dwojga prawie dorosłych dzieci, właścicielka kundelka Loco. Mieszka w niewielkim miasteczku na Kociewiu, ale na emeryturze zamierza osiąść gdzieś blisko wielkiej wody, bo morze to jej miłość. Od kiedy pamięta, układa w głowie historie, a teraz wreszcie zdecydowała się je uwolnić i puścić w świat.Rozmowę z autorką przeprowadzi Janek Skerka.Spotkanie odbędzie się w środę, 20 marca o godzinie 18:00 w KLUBIE MUZYCZNYM CENTRUM KULTURY I SZTUKI W TCZEWIE (ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10). Będzie to doskonała okazja, aby osobiście poznać autorkę, porozmawiać z nią na temat jej twórczości, zadać pytania oraz zakupić książkę.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2024
WANNA ARCHIMEDESA - musical edukacyjny WANNA ARCHIMEDESA - musical edukacyjny Zapraszamy na przebojowy polski musical edukacyjny „WANNA ARCHIMEDESA” wprowadzający dzieci i młodzież w fantastyczny świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków.????Mądry i zabawny Profesor Rozumny przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji.Akcja spektaklu dzieje się w klasie z uczniami i laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i naukowych doświadczeń, w którym centralne miejsce zajmuje tytułowa wanna.„Wanna Archimedesa” to spektakl edukacyjny dla dzieci w wieku 4 – 13 lat.Spektakl zawiera punkty z podstawy programowej w zakresie fizyki i geografii.Omawia pierwsze wyprawy morskie, zachowanie się̨ ciał na podstawie zasad dynamiki Newtona, pojęcie siły wyporu i prawo Archimedesa.Widzowie poznają zagadnienia techniczne i fakty historyczne, które analizowane są na przykładzie ciekawych doświadczeń́, przedstawione młodym Widzom w atrakcyjnej, wesołej i przystępnej formie.Walorem musicalu są piosenki oparte na bardzo dowcipnych i pouczających tekstach Krzysztofa Jaślara oraz wpadającej w ucho, ekspresyjnej muzyce Krystyny Kwiatkowskiej, laureatki nagrody Stowarzyszenia ZAIKS za całokształt twórczości dla dzieci (Zuzia Lalka Nieduża, Pięknie Żyć, Na cztery i na sześć).Obsada: W programie musicalu zobaczymy plejadę sześciu wspaniałych polskich aktorów z teatrów muzycznych.Czas trwania: 75 minut bez przerwyScenariusz i reżyseria: Krzysztof JaślarMuzyka: Krystyna KwiatkowskaProdukcja: Impresariat Teatralny M-Bart we współpracy z Fundacją im. Ireny Kwiatkowskiej Rezerwacje biletów: [email protected], tel.: 603 105 550Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.03.2024 09:30
Reklama