Szkoła w Rokitkach wciąż nie jest gotowa

  • 8.09.2018, 14:55 (aktualizacja 11.09.2018 18:21)
  • Redakcja
Szkoła w Rokitkach wciąż nie jest gotowa fot. Tv Tetka
Wciąż powstaje katolicka szkoła w pobliżu osiedla mieszkaniowego w Rokitkach niedaleko Tczewa. Miała być gotowa na 1 września.

Władze Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie zdecydowały o budowie w tym roku kolejnego budynku - na potrzeby szkoły podstawowej. Na lokalizację wybrano Rokitki - od kilku miesięcy powstaje tam Katolickie Centrum Edukacji z halą sportową i boiskiem. Szkoła budowana w technologii szkieletowej miała być gotowa na 1 września. Niestety tak się nie stało. Jaki jest obecnie stan zaawansowania prac, mówi dyrektor placówki, ks. Krzysztof Niemczyk:

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Cekolujemy, kładziemy płytki, kładziemy podłogi. Na razie plan jest taki, żeby na koniec września ta część, która jest przeznaczona do odbioru czyli parter, zgłosić wnioski do odpowiednich służb. - ks. Krzysztof Niemczyk

Przyczyny opóźnienia zostały zdiagnozowane:

Plan był ambitny, jednak warunki, trochę pogodowe, trochę losowe i również na rynku pracy, są trudne. - ks. Krzysztof Niemczyk

Na razie uczniowie rozpoczęli rok szkolny na ulicy Wodnej. Docelowo w Rokitkach uczyć się będą wszystkie klasy nowo otwartej podstawówki.


Więcej zobaczysz w Telewizji Tetka Tczew:

 

Redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ort
ort 10.09.2018, 09:48
"na Rokitkach"... Mój Boże. Kto to pisze??? A na Tczewie ilu uczniów będzie się uczyć?
Wojt
Wojt 9.09.2018, 20:26
Przecież od samego początku termin na 1 września był abstrakcją.
Taki plan mogła sobie wymyślić tylko taka osoba która nie ma pojęcia o budownictwie. Powoływanie się na warunki pogodowe jest niepoważne, bo lepszego sezonu budowlanego nie można sobie wyobrazić. Koniec września też jest abstrakcją, bo do odbioru trzeba wykonać drogi i obowiązkowe parkingi.
Mimo tego życzę wytrwałości, powodzenia i więcej realizmu!!

Pozostałe