Początek remontu, początkiem kłopotów dla mieszkańców Borkowa

  • 9.08.2017, 12:27 (aktualizacja 09.08.2017 13:49)
  • Aleksandra Kęprowska / Radio Tczew
Początek remontu, początkiem kłopotów dla mieszkańców Borkowa Gmina Pruszcz Gdański - profil FB
W poniedziałek w Borkowie odbyło się spotkanie mieszkańców oraz władz gminy z wykonawcą czyli firmą Skanska na temat rozbudowy Drogi Wojewódzkiej nr 222 i zamknięcia odcinka Borkowo - Straszyn.

Przedstawiciele gminy i wykonawcy ruszyli w teren, aby w realnych warunkach znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu. Dzięki temu udało się wypracować możliwie najmniej dokuczliwy system objazdów. Jak czytamy na facebookowym profilu Gminy Pruszcz Gdański aby poprawić komfort jazdy i zminimalizować trudności związane ze wzmożonym ruchem, wykonawca zobowiązał się poprawić nawierzchnię ulicy Kasztanowej oraz zraszać ją w przypadku długotrwałej suszy, aby nie dopuścić do zbytniego pylenia. Warunkiem koniecznym do spełnienia, jaki gmina Pruszcz Gdański postawiła przed wykonawcą, jest zakończenie prac w terminie czyli do 31 sierpnia 2017 r. Wczoraj w godzinach popołudniowych droga została zamknięta.

Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!

 

Spytaliśmy radną Gminy Pruszcz Gdański, Weronikę Chmielowiec jak wyglądało poniedziałkowe spotkanie mieszkańców w Borkowie.  

Problemy pojawiły się jednak zaraz po zamknięciu drogi.

Nasza rozmówczyni powiedziała też, że pojawił się jednak pomysł na ułatwienie życia mieszkańcom.

 

Aleksandra Kęprowska / Radio Tczew

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 9.08.2017, 16:43
Należałoby wspomniec o braku polacznia komunikacyjnego dla mieszkancow Borkowa po godz. 20 i w weekendy! !! Uslyszalam w Urzedzie, ze "przeciez mozemy chodzic na przystanek ZKM Gdansk, ktory jest na ul. Starogardziej". Zycze powodzenia poruszania sie wspomniana ulicą, po godzinie 21! Brak na niej oswietlenia i pobocza! "Nie starczylo srodkow finansowych na Borkowo bo musieli wydluzyc trase dla mieszkancow Straszyna". Widać, ile mieszkancy Borkowa znacza dla Pani Wójt

Pozostałe