Zdjęcie mieszkańców Śliwin trafi do kapsuły czasu - "za 80 lat będzie to ciekawe znalezisko"

  • 11.09.2017, 12:30 (aktualizacja 11.09.2017 12:51)
  • Wojciech Stobba
Zdjęcie mieszkańców Śliwin trafi do kapsuły czasu - Paweł Tobolski
Mieszkańcy Śliwin zostali uwiecznieni na fotografii, która trafi teraz do kapsuły czasu. Zorganizowana w Śliwinach akcja ma związek z osiemdziesiątą rocznicą ufundowania figury Chrystusa przez ks. Bolesława Piechowskiego.

Mocno już zniszczona figura ma przejść renowację i to właśnie przy tej okazji w jej postumencie zostanie umieszczona kapsuła czasu wraz z wykonaną w niedzielę fotografią. Mimo niesprzyjającej pogody do zdjęcia zapozowało ponad siedemdziesięcioro mieszkańców Śliwin. Z tak dużej frekwencji był zadowolony sołtys tej miejscowości, Marcin Kubiak:

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

W nowym postumencie figury oprócz zrobionego wczoraj zdjęcia ma znaleźć się także spis mieszkańców Śliwin. Wraz z nimi w specjalnej kapsule czasu zostaną zamknięte współczesne artefakty oraz historyczne fotografie tej podtczewskiej miejscowości. - Chcemy żeby pozostała po nas jakaś pamiątka. Za kolejnych 80 lat będzie to na pewno ciekawe znalezisko - dodaje Marcin Kubiak: 

Figura Chrystusa zostanie zdemontowana już w najbliższą sobotę i trafi do pracowni konserwatorskiej. Wyremontowana kapliczka będzie nawiązywać do pierwotnego wyglądu z 1937 roku. Jej odsłonięcie zaplanowano na 11 listopada.

Wojciech Stobba
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe