Czy dzwony kościoła św. Józefa są za głośne?

  • 12.09.2017, 13:04 (aktualizacja 12.09.2017 13:39)
  • Wojciech Stobba
Czy dzwony kościoła św. Józefa są za głośne?
Dzwony kościoła św. Józefa na Nowym Mieście biją za głośno - skarży się jeden z mieszkańców Tczewa, który zgłosił już sprawę do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Sprawdziliśmy, czy jego przypuszczenia się potwierdziły.

O przeprowadzenie kontroli natężenia hałasu powodowanego przez kościelne dzwony, szczególnie w godzinach porannych, mieszkaniec naszego miasta poprosił WIOŚ. Jako że hałas ten kwalifikuje się jako impulsowy (w rozróżnieniu od hałasu ciągłego), sprawę przekazano Starostwu Powiatowemu w Tczewie. Zlecono przeprowadzenie ekspertyzy i trzykrotnie zmierzono poziomu hałasu: o godz. 6:00 podczas minutowego bicia małego dzwonu oraz o 12:00 i 18:00, kiedy to średni dzwon kościoła św. Józefa bije przez 3 minuty. Wynik: 49,8 dB przy dopuszczalnej normie 55 dB.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

- To kwestia przyzwyczajenia - mówią pytani o bicie dzwonów mieszkańcy Nowego Miasta, którzy dla nieznoszących hałasu mają kilka cennych rad. Jakich? Posłuchajcie naszego materiału:

Wojciech Stobba
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stop.lewakom
stop.lewakom 15.09.2017, 12:06
Ludziom już wszystko zaczyna przeszkadzać...
Roszczeniowe społeczeństw.
Jak komuś nie pasuje miasto to na wieś niech się wyprowadzi.
decybel
decybel 15.09.2017, 19:12
Na wsi też dzwonią. Wybudowali kościół obok pogańskiego cmentarza germanów. Moje krowy pasły się na łące obok i zawsze dawały mleko. Jak tylko kupili dzwony, które walą niemiłosiernie to krowy przestały dawać mleko! Kto mi za to zapłaci?
nie dzwonić!
nie dzwonić! 12.09.2017, 16:32
Jak chcą sobie dzwonić to niech się wybudują gdzieś na polu. Kościół ma dosyć gruntów w oddali gdzie można dzwonić do woli.

Pozostałe