Dwa wagony TLK Pogoria wykolejone w Subkowach

  • 8.10.2017, 06:56 (aktualizacja 08.10.2017 11:09)
  • Wojciech Stobba
Dwa wagony TLK Pogoria wykolejone w Subkowach
Dwa wagony pociągu TLK Pogoria relacji Gdynia Główna - Bielsko-Biała wykoleiły się wczoraj na stacji w Subkowach. Na szczęście nie ma rannych.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 21:00. Pociągiem podróżowało blisko dwustu pasażerów, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. - Nie było potrzeby udzielania pomocy medycznej. Pasażerowie zostali przesadzeni do pierwszych pięciu wagonów pociągu, podano im drobny poczęstunek i napoje. O godz. 0:20 wyruszyli w dalszą podróż - informuje Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity:

Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!

Nie wiadomo dlaczego dwa wagony 11-częściowego składu wykoleiły się. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja. Wśród sprawdzanych hipotez jest m.in. awaria rozjazdu.

Tuż po północy rozpoczęto proces ustawiania wykolejonych wagonów na torach. Do godz. 3:00 pociągi na trasie z Tczewa do Bydgoszczy (i w przeciwnym kierunku) kursowały objazdem przez Toruń i Iławę odnotowując kilkudziesięciominutowe opóźnienia. Obecnie pociągi na odcinku Tczew - Bydgoszcz kursują już zgodnie z rozkładem.

Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu pociąg tej samej relacji wykoleił się po zderzeniu ze składem towarowym na stacji w Smętowie. Rannych zostało wtedy 28 osób. O wypadku pisaliśmy TUTAJ.

Wojciech Stobba
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe