Widzieliśmy św. Mikołaja! [RELACJA]

  • 2.12.2017, 00:26 (aktualizacja 06.12.2017 00:35)
  • Redakcja
Widzieliśmy św. Mikołaja! [RELACJA]
Podziel się:
Oceń:
Najbardziej lubiany święty rozpoczął już grudniową pracę - zaczął od kina!

W sobotę, 2 grudnia nasze reporterki spotkały św. Mikołaja przy pracy. Okazuje się, że święty ma ręce pełne roboty już od początku grudnia - w weekend gości w tczewskim kinie Helios. Postanowiliśmy mu pomóc! Na antenie rozdawaliśmy wejściówki na Mikołajki w kinie, a przez dwie godziny towarzyszyliśmy w pracy św. Mikołaja i elfów. W naszym mobilnym studiu gościliśmy Adama Plutowskiego z tczewskiego kina, który opowiedział o tegorocznej mikołajkowej akcji dla dzieci: 

Chcemy angażować dzieci w zabawę nie tylko na salach kinowych ("Pierwsza Gwiazdka", "Coco", "Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy"), ale także bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na holu - są konkursy, animacje, plastyka i zajęcia programowania. Po to, by dostarczyć trochę uśmiechu dzieciom.

Rozmawialiśmy także o wirtualnej rzeczywistości i zabawach w programowanie z Łukaszem Parasiakiem z Tczewskiej Szkółki Programowania dla Dzieci i Młodzieży:

Uruchomiliśmy dwanaście stanowisk komputerowych, na których nasi uczniowie pokazują innym dzieciom, jak można kreatywnie korzystać z komputerów. Poza tym można  ubrać okulary wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym w trójwymiarze ogląda się świat z różnych miejsc (Paryż, Londyn, orbita okołoziemska, itp.) bądź można znaleźć się w samym środku komputerowej gry. 

Ale najważniejszą osobą jest oczywiście św. Mikołaj! Dla niego zaczyna się pracowity czas, na szczęście razem z Elfką znalazł chwilę, by z nami porozmawiać:

Witam Was, ho, ho ho! Mam w tym miesiącu bardzo dużo roboty, ale postaram się wszystko mieć dla naszych dzieci. Pomagają mi m.in. kochane elfy. 

Elfki Nikola, Weronika i Paulina wyjaśniły nam, czym zajmują się podczas mikołajek w kinie:

Św. Mikołaj powiedział, że mamy pomóc dzieciom napisać listy, co chciałyby dostać. Jest malowanie twarzy i robienie ozdób na choinki, które dzieci mogą zabrać ze sobą do domu. Elfy wierzą w św. Mikołaja, piszą do niego listy i dostają świąteczne prezenty i nigdy nie dorastają!

Mikołajki w kinie Helios trwają 2 i 3 grudnia między 10:00 a 15:00.

A my przypominamy, że na naszym Facebooku do 10 grudnia trwa "walka na lajki" zdjęć rodzin, które walczą o super nagrodę: zaproszenie do kina Helios dla 5-osobowej rodziny wraz z zestawem upominków. Zobaczcie zdjęcia i obdarzcie "lajkiem" to, które podoba Wam się najbardziej -> KLIK.

W Tczewie 6 grudnia św. Mikołaj odwiedzi dzieci w przedszkolach i szkołach. W samo południe spotka się ze wszystkimi mieszkańcami na placu przed Urzędem Miejskim. Przyjedzie także do szpitala, by zobaczyć się z chorymi dziećmi.

Redakcja

Załączone pliki do pobrania (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe