Wybrano młodzieżowe słowo roku 2017. Co myśli o nim nasz ekspert? [ROZMOWA]

  • 26.01.2018, 15:15 (aktualizacja 27.01.2018 21:32)
  • Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
Wybrano młodzieżowe słowo roku 2017. Co myśli o nim nasz ekspert? [ROZMOWA]
Podziel się:
Oceń:
Jakie słowo cieszyło się największą popularnością w 2017 roku wśród młodzieży?

W plebiscycie oddano łącznie ponad 5 tysięcy głosów. Najwięcej padło na słowo, które wygrało w 2016 roku czyli rzeczownik "sztos". Zwycięzcą plebiscytu nie może być jednak laureat z poprzedniej edycji konkursu. Na drugim miejscu uplasował się "dwudzionek". To słowo też jednak zostało zdyskwalifikowane. O tym, jaki wyraz wygrał opowiedział nam dr hab. Zenon Lica z Uniwersytetu Gdańskiego.

Dziś już prawie nikogo nie dziwi fakt, że różne grupy społeczne i wiekowe używają języka charakterystycznego i zrozumiałego tylko dla siebie. Dlaczego mówimy, że "mamy bekę" albo sporą ilość pieniędzy nazywamy "flotą"? 

fil.ug.edu.pl

Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe