Wybrano młodzieżowe słowo roku 2017. Co myśli o nim nasz ekspert? [ROZMOWA]

  • 26.01.2018, 15:15 (aktualizacja 27.01.2018 21:32)
  • Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
Wybrano młodzieżowe słowo roku 2017. Co myśli o nim nasz ekspert? [ROZMOWA]
Jakie słowo cieszyło się największą popularnością w 2017 roku wśród młodzieży?

W plebiscycie oddano łącznie ponad 5 tysięcy głosów. Najwięcej padło na słowo, które wygrało w 2016 roku czyli rzeczownik "sztos". Zwycięzcą plebiscytu nie może być jednak laureat z poprzedniej edycji konkursu. Na drugim miejscu uplasował się "dwudzionek". To słowo też jednak zostało zdyskwalifikowane. O tym, jaki wyraz wygrał opowiedział nam dr hab. Zenon Lica z Uniwersytetu Gdańskiego.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Dziś już prawie nikogo nie dziwi fakt, że różne grupy społeczne i wiekowe używają języka charakterystycznego i zrozumiałego tylko dla siebie. Dlaczego mówimy, że "mamy bekę" albo sporą ilość pieniędzy nazywamy "flotą"? 

fil.ug.edu.pl

Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe