Diagnosta fałszował wyniki badań autobusów Meteora? Prokuratura wszczęła śledztwo

  • 7.02.2018, 11:12 (aktualizacja 07.02.2018 13:38)
  • Marta Irzyk
Diagnosta fałszował wyniki badań autobusów Meteora? Prokuratura wszczęła śledztwo
Powraca sprawa kontroli autobusów Meteora z listopada ubiegłego roku. Tczewska prokuratura zajmuje się możliwością poświadczenia nieprawdy przez stację diagnostyczną. Postępowanie jest na wstępnym etapie, trwa m.in. gromadzenie dokumentacji.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku zatrzymano wtedy dowody rejestracyjne trzech autobusów m.in. ze względu na kontrolki ABS, które wskazywały na awarię układów hamulcowych. Przewoźnik jeszcze tego samego dnia poddał autobusy badaniu, którego wynik był pozytywny. Tak szybkie działanie wzbudziło podejrzenia inspektorów, dlatego dwa dni później autobusy zostały ponownie szczegółowo skontrolowane. Wynik? Poprzednie usterki nie zostały usunięte, co więcej, okazało się, że są dodatkowe - autobusy miały m.in. pęknięte elementy zawieszenia.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

W efekcie kontroli dowody rejestracyjne ponownie zostały zatrzymane, a sprawie możliwości poświadczenia nieprawdy przyglądają się śledczy. Mówi prokurator rejonowy w Tczewie, Ewa Ziębka:

Za poświadczenie nieprawdy przez osobę uprawnioną do wystawienia dokumentu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Marta Irzyk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe