W Fabryce Sztuk trwają warsztaty pisania ikon [ROZMOWA]

  • 8.02.2018, 11:35 (aktualizacja 08.02.2018 13:00)
W Fabryce Sztuk trwają warsztaty pisania ikon [ROZMOWA] Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
Trzynaście osób z całej Polski bierze udział w kolejnych warsztatach pisania ikon, które 3 lutego rozpoczęły się w Fabryce Sztuk.

Warsztaty pisania ikon organizowane przez Scholę Węgajty, Grupę Agathos i Fabrykę Sztuk odbywają się od 2015 roku. Nasze studio odwiedziły prowadzące zajęcia Małgorzata Dżygadło-Niklaus i Ewa Grześkiewicz oraz uczestniczący w nich, urodzony w Tczewie, Ryszard Walkowski.

Jak przebiegają warsztaty i jak wygląda wspólna praca nad ikonami, dowiecie się z naszej rozmowy.

9 lutego o godzinie 18:00 w Fabryce Sztuk odbędzie się wykład otwarty poświęcony wprowadzeniu w ikonę maryjną, ilustrowany przykładami wybranych miejsc i prac ikonograficznych.
Natomiast w niedzielę, 11 lutego w tczewskiej Farze, po mszy o godzinie 12:30 odbędzie się obrzęd poświęcenia ikon, podczas którego gościnnie wystąpią śpiewacy ze Scholi Cantorum Warmiensis z Olsztyna. Plany są już też na przyszły rok. Warsztaty rozpoczną się 16 lutego. Z kolei 24 lutego odbędzie się wernisaż wystawy ikon, na której będzie można zobaczyć m.in. prace Grupy Agathos oraz ikony tczewskie.
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe