Od dziś za mandat zapłacisz kartą

  • 12.02.2018, 14:41 (aktualizacja 12.02.2018 14:50)
  • Marta Irzyk, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew, KPP Tczew
Od dziś za mandat zapłacisz kartą KPP Tczew
Dostaniesz mandat? Zapłacisz kartą płatniczą. Tczewska policja uruchomiła terminale w radiowozach. Trudniej będzie się wytłumaczyć brakiem pieniędzy.

Od poniedziałku, 12 lutego 2018 r. w powiecie tczewskim można zapłacić za mandat karny kartą płatniczą albo za pośrednictwem systemu płatności mobilnych BLIK. Policjanci drogówki zostali przeszkoleni i wyposażeni w sześć terminali. O płatności w radiowozach mówi aspirant sztabowy Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji:

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie uczestniczyli w szkoleniu z obsługi terminali płatniczych i uczyli się jak korzystać z tych urządzeń. Terminale w radiowozach to ułatwienie dla policjantów ale także dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Każda osoba, która otrzyma mandat może uiścić jego kwotę u funkcjonariuszy, bez tracenia czasu na logowanie do bankowości elektronicznej, wyprawy na pocztę czy do banku. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. To pozwoli bardzo skrócić czas interwencji wobec obcokrajowców, którzy w naszym kraju muszą płacić mandaty gotówką.

Terminale w radiowozach to element programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.

Mimo tych udogodnień, kierowcom polecamy najtańsze rozwiązanie - jazdę zgodnie z przepisami.

Marta Irzyk, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew, KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zajefajnie
zajefajnie 12.02.2018, 15:51
WOW. Ale fajnie.

Pozostałe