Pobiegli na 1963 m, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

  • 4.03.2018, 16:04 (aktualizacja 04.03.2018 18:09)
  • Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Pobiegli na 1963 m, by uczcić Żołnierzy Wyklętych fot. Piotr Stolc
W niedzielę, 4 marca w samo południe w Tczewie odbył się bieg miejski Tropem Wilczym. Pobiegło w nim 230 amatorów i zawodowców. Impreza miała też cel charytatywny.

Niedzielny bieg Tropem Wilczym to kontynuacja czwartkowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przypomnijmy, w Tczewie czwartkowe uroczystości odbyły się pod tablicą wiszącą na Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Bieg na 1963 metrów (dystans symbolizuje rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak pseudonim Lalek) wygrał Patryk Sowiński, który w 2016 roku został młodzieżowym wicemistrzem Polski na dystansie 10 kilometrów. Naszemu reporterowi, Bartkowi Listewnikowi udało się porozmawiać ze zwycięzcą:

(Bieg, dop. red.) bardzo symboliczny, wiadomo że trzeba pamiętać o naszej przeszłości i o tych ludziach, którzy za nas walczyli (Patryk Sowiński)

O dzisiejszym biegu, który cieszył się zainteresowaniem wielu mieszkańców, mówi także Tomasz Tobiański, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu:

Tczewianie dali radę, jak zawsze (Tomasz Tobiański, PCS)

10 zł wpisowego od każdego uczestnika biegu zostanie przekazane na rzecz Michaliny Jeleniewskiej, która jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Zdiagnozowano u niej udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na jej leczenie i rehabilitację.

Podczas biegu z ruchu wyłączony był fragment al. Solidarności na odcinku od skrzyżowania z al. Kociewską do ul. Jagiellońskiej.

Więcej o biegu Tropem Wilczym i tym, co działo się na hali sportowej PCS przy II LO w Tczewie w poniedziałek, 5 marca na antenie Telewizji Tetka Tczew.

Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe