Zimowa opowieść na 8 marca

  • 6.03.2018, 13:13 (aktualizacja 06.03.2018 13:49)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Zimowa opowieść na 8 marca Marzena Wojciechowska-Orszulak, Ludwik Kiedrowski, Maria Banna
Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku współpracując z Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku wystawia "Zimową opowieść" wg Szekspira.

Studenci TUTW od lat działają bardzo aktywnie. Wśród propozycji działań uniwersytetu są warsztaty teatralne. Grupa ta zakwalifikowała się do projektu "Teatralny Pasjans – drugie rozdanie", którego organizatorem jest Dział Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Projekt ma integrować różne grupy społeczne i aktywizować twórczo. Dla seniorów udział w "Teatralnym Pasjansie" to nie tylko mierzenie się z własnymi słabościami, ale także okazja by stanąć na zawodowej scenie GTS. W marcu 2018 r. studenci TUTW zaprezentują tczewskiej i gdańskiej publiczności efekty kilkumiesięcznej pracy nad spektaklem "Zimowa opowieść" na podstawie tekstów Wiliama Szekspira.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

W studiu Radia Tczew gościliśmy reżyserkę przedstawienia Marzenę Wojciechowską-Orszulak z GTS, Marię Bannę i Ludwika Kiedrowskiego - aktorów:

Prapremiera spektaklu "Zimowa opowieść"
czwartek, 8 marca, godz. 16:00, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Występują studenci Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Bożena Czech,  Krystyna Jakubanes, Ludwik Kiedrowski, Krystyna Kilanowska, Eugenia Kondzielewska, Barbara Kozikowska, Marzena Olszewska,  Krystyna Ptaszkowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska,  Łucja Topolska

W programie:

  •     Spektakl w wykonaniu studentów TUTW wraz z członkami Męskiego Chóru Echo
  •     Spotkanie z reżyserem spektaklu p.dr Marzeną Wojciechowską-Orszulak
  •     Słodki poczęstunek dla wszystkich

plakat wydarzenia

Wielki finał projektu "Teatralny Pasjans" odbędzie się na deskach Teatru Szekspirowskiego w dniach 13-14 marca 2018. Tego dnia wszystkie grupy po raz pierwszy zobaczą się nawzajem i zaprezentują swoje spektakle przed szeroką publicznością.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe