Jak nie w piłce ręcznej, to w bilardzie - Tczew ma ekstraklasę!

  • 16.11.2016, 13:30 (aktualizacja 16.11.2016 13:37)
  • Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka
Jak nie w piłce ręcznej, to w bilardzie - Tczew ma ekstraklasę! Piotr Chabowski
Tczewianie narzekają ostatnio na niski poziom lubianych sportów zespołowych, zwłaszcza piłki nożnej. W naszym mieście nie ma już superligi piłki ręcznej kobiet, a szczypiorniści grają w drugiej lidze. Jest wyjątek. Zespół bilardowy Arkadia Tczew właśnie awansował do krajowej elity.

Awans do ekstraklasy tczewskiego klubu nie jest przypadkowy. To efekt wieloletniej pracy szkoleniowej w klubie założonym i prowadzonym przez Arkadiusza Sząszora.

Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!

Zawodnicy Arkadii najpierw zdobywali medale na Mistrzostwach polski uczniowskich Klubów Sportowych, potem już w juniorskich kategoriach. Z czasem lista sukcesów była coraz większa. W ubiegłym roku Kamil Sząszor został wicemistrzem świata juniorów. To właśnie on jest liderem Arkadii, która wywalczyła w minioną sobotę w ostatniej kolejce I ligi awans do ekstraklasy. Trzeba było zająć pierwsze lub drugie miejsce, a szanse na to miały trzy zespoły. Arkadia przed ostatnim meczem miała drugie miejsce, ale tyle samo punktów miała  trzecia w tabeli drużyna z Kętrzyna.

 

Kamil zwieńczył dzieło całej drużyny. Kapitanem zespołu jest jego starszy brat Mateusz, który przypomniał, że już w ubiegłym roku Arkadia bliska była wywalczenia awansu.

Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe