Każdy potrzebuje indywidualnego podejścia - rozmawiamy o autyźmie

  • 6.04.2018, 12:28 (aktualizacja 06.04.2018 13:20)
  • Filip Jędruch / Radio Tczew
Każdy potrzebuje indywidualnego podejścia - rozmawiamy o autyźmie
Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu - to wyjątkowy czas, w którym można rozmawiać o zaburzeniach, dzielić się emocjami i szukać pomocy. Nasze radiowe studio odwiedziła reprezentacja Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół na Rzecz Osób z Autyzmem "Nasz Autyzm". Spotkaliśmy się, by rozmawiać o działalności tej licznej grupy, ale także by zaprosić na wyjątkowe wydarzenie.

Odwiedzili nas Dominika Prykaszczyk-Nikoniuk z synem Aleksandrem, Anna Sak i Michał Giepart - aktywni członkowie stowarzyszenia, którzy mówili nie tylko o swojej działalności. Nie zabrakło wskazówek dla rodziców i ogólnych refleksji. To była bardzo pouczająca rozmowa - mówiliśmy o tym, że nie ma jednego autyzmu - każdy potrzebuje indywidualnego wsparcia, bo spektrum zaburzeń jest bardzo szerokie.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Zaprosiliśmy także na sobotnie (7.04.) wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 10 błękitnym przemarszem z pod budynku Starostwa w Pruszczu Gdańskim. W programie występy, pokazy, eksperymenty, warsztaty sensoryczne. Pojawi się także straż, policja i straż graniczna - funkcjonariusze będą prezentować swoje pojazdy. Będzie także zbiórka funduszy na działalność statutową stowarzyszenia.

Koniecznie odwiedźcie facebooka Stowarzyszenia oraz ich stronę internetową.

Filip Jędruch / Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe