Biblioteka, karate i warsztaty dla dzieci. Świetlica na osiedlu Witosa ma być gotowa już we wrześniu

  • 11.04.2018, 14:23 (aktualizacja 11.04.2018 19:04)
  • Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska
Biblioteka, karate i warsztaty dla dzieci. Świetlica na osiedlu Witosa ma być gotowa już we wrześniu fot. Radio Tczew
W marcu rozpoczęła się budowa długo wyczekiwanej świetlicy, która powstanie na osiedlu Witosa. Oprócz przeniesionej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, w budynku ma pojawić się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy inwestycji liczą na to, że mieszkańcy osiedla zaangażują się w projekt i przekażą im swoje propozycje zajęć, które mogłyby odbywać się na terenie świetlicy.

 

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Świetlica ma być alternatywą dla komputerów, tabletów i telefonów komórkowych. Dzieci i młodzież będą mogły aktywnie spędzać czas na wiele różnych sposobów. W planach jest powstanie m. in. szkółki karate oraz klubu fitness. Jak podkreśla radny miejski, Kazimierz Mokwa - wiele zależy od mieszkańców osiedla. Pomysłodawcy projektu liczą na to, że tczewianie podsuną im kilka pomysłów na inicjatywy, które mogłyby być realizowane w budynku.

Początkowo, władze miasta oszacowały kosz inwestycji na 2 miliony 500 tysięcy złotych, ale oferta firmy Gladpol, która wygrała przetarg, opiewała na kwotę niższą o 400 tysięcy. Środki na realizację zadania pochodzą z budżetu miasta. O kwestiach finansowych mówi Kazimierz Mokwa, radny miejski i mieszkaniec osiedla Witosa:

Jak twierdzi przedstawiciel firmy Gladpol, Karolina Ulik - prace budowlane są prowadzone zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że zadanie zostanie zrealizowane w terminie.

Mamy wielką nadzieję, że zakończymy prace w terminie i tego się trzymajmy. Termin zakończenia prac to 7 września bieżącego roku.

 

 

 

Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe