Młodzi bohaterowie - poznajcie projekt "YOUng Heroes"

  • 19.04.2018, 14:17 (aktualizacja 19.04.2018 20:00)
  • Aleksandra Kęprowska
Młodzi bohaterowie - poznajcie projekt fot. Aleksandra Kęprowska
Nasze studio odwiedziła reprezentacja uczniów Katolickiego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy rozpoczęli działalność w ramach tegorocznej edycji olimpiady pt. „Zwolnieni z Teorii”. Zrealizują projekt społeczny, który ma zmienić ich najbliższe otoczenie. Co jest ich celem? Chcą uwrażliwić swoich rówieśników na potrzeby środowiska społecznego angażując się szeroko rozumianą pomoc mieszkańcom Tczewa.


O szczegółach projektu "YOUng Heroes" opowiedzieli nam Julia Rozumek, Dominik BrzozowskiJulia Kaffka. W trakcie rozmowy usłyszycie o warsztatach dla dzieci z Domu Dziecka, które odbywają się w Fabryce Sztuk, a także organizacji koncertu, biegu i festynu charytatywnego połączonego z rajdem rowerowym.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
 

Poza przekazaniem środków oraz darów zebranych poprzez działalność charytatywną chcemy, by potrzebujący odczuli, że jest ktoś będący w stanie ich wspierać - mówią uczniowie. 


Grupę znajdziecie na facebooku oraz na Instagramie pod nazwą @youngheroes.tczew.

 

Idea projektu: 

Jesteśmy grupą licealistów biorących udział w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", która polega na zrealizowaniu od podstaw projektu, mającego skutkować dobrą zmianą społeczną.

My za główny #cel postawiliśmy sobie uwrażliwienie ludzi  (w szczególności tych młodych ) na potrzeby lokalnej społeczności poprzez angażowanie się w pomoc materialną i duchową mieszkańcom miasta. 

Radio Tczew objęło wydarzenie swoim patronatem. 

Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe