"Strzelanie w kierunku kibiców to już nie jest oprawa meczu, to bandytyzm" - zarząd Arki Gdynia zabiera głos po finale Pucharu Polski

  • 5.05.2018, 10:04 (aktualizacja 06.05.2018 14:16)
  • Aleksandra Kęprowska
fot. www.arka.gdynia.pl
Odniesiono się do użycia przez kibiców środków pirotechnicznych.

 

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Kibice Arki w czasie finału Pucharu Polski wielokrotnie wrzucali na boisko race, które sprawiły, że mecz był kilka razy przerywany. Włodarze Arki w swoim oświadczeniu potępili zachowanie kibiców i przypuszczają, że kary nałożone na klub mogą być bardzo wysokie.

Władze popierają działania służb i deklarują chęć współpracy z PZPN-em. Przypomnijmy, po finałowym meczu Zbigniew Boniek zapowiedział, że złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 

Treść oświadczenia: 

Finał Pucharu Polski to święto dwóch finalistów, ale także święto polskiej piłki.  Miejsce rozgrywania spotkania, Stadion PGE Narodowy wyzwala dodatkowe przeżycia, emocje i jest także wyjątkowym miejscem dla wszystkich kibiców. 

Arka mogła liczyć po raz drugi z rzędu na wsparcie swoich fanów, którzy ponownie licznie stawili się w sektorach żółto-niebieskich.  Z Gdyni przyjechały m.in. rodziny z dziećmi. Tego typu meczom towarzyszy zawsze wyjątkowa otoczka, a także oprawa kibicowska. 

Nie akceptujemy jednak zachowań, które doprowadziły do przerwania meczu. W sposób szczególny potępiamy użycie środków pirotechnicznych, których użycie zagrażało zdrowiu osobom będącym na stadionie. Strzelanie w kierunku kibiców to już nie jest oprawa meczu, to bandytyzm.  

Trwa szacowanie szkód. W czarnym scenariuszu kwota kar dla klubu może być dramatycznie wysoka. Wielokrotnie apelowaliśmy o powstrzymanie tego typu zachowań szkodzących klubowi i pozostałej rzeszy kibiców, zachowujących się tak jak podczas finału w godny sposób, wspierających naszą drużynę wspaniałym dopingiem. Zachowanie wąskiej grupy zniweczyło trud, jaki włożyło wiele osób w przygotowanie adekwatnej oprawy meczowej i ugodziło w wizerunek klubu i kibiców naszej Arki.

Popieramy działania służb w celu ustalenia sprawców i deklarujemy swoją pełną współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jako organizatorem tego meczu.

Nigdy działania zagrażające czyjemuś życiu i zdrowiu nie będą przez nasz klub akceptowane. 

Dziękujemy jednocześnie tysiącom kibiców z Gdyni, którzy zachowywali się godnie i przyjechali, aby wspólnie celebrować święto polskiej piłki i kolejny historyczny mecz Arki Gdynia.

informacje pochodzą ze strony www.arka.gdynia.pl

 

Dodatkowo, komisja Dyscyplinarna PZPN po rozpoznaniu sprawy dotyczącej wykluczenia (czerwonej kartki) zawodnika Grzegorza Piesio w meczu finałowym o Puchar Polski z Legią Warszawa  ukarała zawodnika  karą dyskwalifikacji w wymiarze pięciu meczów w meczach Pucharu Polski.

Kara obowiązuje od 3 maja 2018 roku.

 

Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe