Ratownicy medyczni z powiatu malborskiego i nowodworskiego złożyli wypowiedzenia

  • 9.05.2018, 16:31 (aktualizacja 09.05.2018 16:59)
  • Julia Rzepecka, Hanna Brzezińska
Ratownicy medyczni z powiatu malborskiego i nowodworskiego złożyli wypowiedzenia fot. Aleksandra Kęprowska
Wszyscy ratownicy medyczni zatrudnieni dotąd na kontraktach złożyli wypowiedzenia. Ma to związek z niskimi pensjami. Powiatowe Centrum Zdrowia, pod które podlega ratownictwo medyczne w powiecie malborskim i nowodworskim jest finansowane z budżetu państwa przez NFZ.

32 osoby, czyli wszyscy ratownicy medyczni w powiatach malborskim i nowodworskim złożyli wypowiedzenia. Szans na wyjście z sytuacji jak dotąd nie widać, a okres wypowiedzeń wkrótce się skończy. Ratownictwo medyczne w tych powiatach działa w ramach szpitali należących do Powiatowego Centrum Zdrowia, czyli spółki podlegającej pod samorząd powiatu malborskiego. Wymówienia złożyli wszyscy ratownicy medyczni zatrudnieni dotąd na kontraktach. Mają dość niskich pensji i chcą zwrócić uwagę na problem, którego zarządowi PCZ nie uda się samodzielnie rozwiązać bez zwiększenia finansowania.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia, Paweł Chodyniak, w rozmowie z nami powiedział, że placówka jest w tej chwili na etapie rozstrzygania konkursu ofert, który został ogłoszony dla osób, które zdecydowały się na rozwiązanie umowy.

Zakładamy, że stawki na ratowników będą musiały wzrosnąć. Te stawki są w tej chwili w naszym szpitalu i w naszych zespołach najniższe w województwie pomorskim, więc nie ma co się dziwić, że ratownicy upomnieli się o swoje [...]  

Jak zapowiedział Chodyniak, Powiatowe Centrum Zdrowia oczekuje zwiększenia finansowania już w drugim półroczu bieżącego roku. Na razie ratownicy medyczni normalnie wykonują swoje obowiązki w ramach trzymiesięcznego wypowiedzenia.

 

Julia Rzepecka, Hanna Brzezińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe