Opinie w Radiu Tczew 28.05.: Pożar kamienicy przy ul. Podgórnej i komentarze po przejściu Demskiego do Lotosu

  • 28.05.2018, 12:22 (aktualizacja 03.06.2018 14:19)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 28.05.: Pożar kamienicy przy ul. Podgórnej i komentarze po przejściu Demskiego do Lotosu
Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 28 maja byli Wojciech Stobba (Radio Gdańsk), Krzysztof Repiński (telewizja Tetka) oraz Jolanta Pobłocka (tcz.pl).

 

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

23 maja przy ul. Podgórnej doszło do pożaru kamienicy, w którym zginęły dwie osoby: starszy mężczyzna i dwuletnia dziewczynka. Dziewięć osób trafiło do szpitala; sześć rodzin straciło dach nad głową. O podpalenie kamienicy podejrzany jest 53-latek. W mieście ruszyła fala pomocy dla poszkodowanych.

Nie milkną echa decyzji Patryka Demskiego o rezygnacji z funkcji burmistrza Pelplina i przejściu do Lotosu. W wywiadzie dla Radia Gdańsk Demski nie chciał komentować powodów swojej decyzji, ale podkreślał, że nie była ona łatwa. Mówił też, że do Lotosu wnosi "ucho społeczne".

W trzecim już przetargu na drugi etap przebudowy mostu tczewskiego złożone zostały dwie oferty (35 milionów i 55 milionów złotych), znów przewyższające budżet, którym dysponuje starostwo (32 miliony zł). Zarząd powiatu chce jednak zmienić budżet i wpisać zadanie do wieloletniego planu finansowego. Zmiana zostanie poddana pod głosowanie podczas majowej sesji rady powiatu.

PKP PLK podpisały umowę na wykonanie dokumentacji dla budowy dodatkowych torów między Gdańskiem a Tczewem. Chodzi zarówno o poprawę komunikacji, jak i zwiększenie liczby pociągów towarowych. 

Przy jedynej trasie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku na terenie naszego miasta - ulicy Jagiellońskiej - jeszcze kilka dni temu rosła trawa po pas, ograniczając kierowcom widoczność. Jak się okazuje, do końca roku przewidziano... trzy koszenia.

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe