Opinie w Radiu Tczew 18.06.: Problemy z funduszami na stadion, nowy gospodarz Pelplina i... mundial

  • 18.06.2018, 20:55 (aktualizacja 19.06.2018 12:45)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 18.06.: Problemy z funduszami na stadion, nowy gospodarz Pelplina i... mundial
Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 18 czerwca byli Wojciech Stobba (Radio Gdańsk), Bartosz Listewnik (Telewizja Tetka) oraz Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki").

 

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Zgodnie z przewidywaniami to Tomasz Czerwiński został wyznaczony przez premiera do pełnienia funkcji burmistrza Pelplina do wyborów samorządowych. Dotychczasowy radny powiatowy wydaje się naturalnym kandydatem PiS w jesiennych wyborach.

Wydaje mi się, że w ciągu najbliższych tygodni w Pelplinie pojawią się nowe sprawy, które trzeba posprzątać i pytanie, czy pan Czerwiński sobie z tym poradzi. To nie jest łatwe wyzwanie - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

18 lipca odbędzie się pierwsza rozprawa w procesie prezydenta Mirosława Pobłockiego, oskarżonego o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Malborku.

Jeśli chodzi o wybory samorządowe, to najpierw poznajmy nazwisko ewentualnego kontrkandydata dla prezydenta Pobłockiego. Na razie ciężko oceniać, bo patrząc na wyniki sprzed czterech lat, kiedy przewaga Mirosława Pobłockiego była miażdżąca - jeśli nie będzie dla niego mocnego przeciwnika, jak np. posła Smolińskiego, to wybory mogą być rozstrzygnięte w pierwszej turze - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Do przetargu na budowę nowego stadionu przy ul. Bałdowskiej wpłynęły dwie oferty znacznie przekraczające budżet zakładany przez miasto, czyli 3 miliony 200 tys. zł (wykonawcy wycenili budowę na 4,8 miliona zł i 5,2 miliona zł). Samorząd liczy na wsparcie finansowe z rządowego konkursu, bo nie ma na ten cel innych środków.

Władzom miasta będzie bardzo zależało, by zrealizować stadion do jesieni, podobnie z lodowiskiem i remontem ulicy Gdańskiej. Można by retorycznie zapytać: dlaczego akurat do jesieni? - Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

Pszczelarz spod Dzierzgonia w ciągu kilku tygodni stracił ponad 3,5 tony miodu. Powód? Złodzieje używający... dronów. Tematem zajął się Wojciech Stobba.

Psy odnalezione w gminie Tczew wbrew pozorom nie trafiają do schroniska w Tczewie, tylko do... Kościerzyny. O powody pytał Bartosz Listewnik.

Wszystko wskazuje na to, że samorządy zarobią mniej z tytułu podatku od elektrowni wiatrowych. Chodzi o znowelizowaną ustawę o odnawialnych źródłach energii. Tematowi przyjrzał się Przemysław Zieliński.

Powraca sprawa rolnika z Polskiego Gronowa, któremu groziła kara 250 tys. zł grzywny za wycięcie drzewa. Dzięki zainteresowaniu mediów kwota została zmniejszona i podzielona na raty.

Jaki będzie wynik meczu Polska - Senegal na mundialu w Rosji? Typy dziennikarzy są różne, jednak wszystkich łączy wiara w zwycięstwo Polaków. W ostatniej audycji przed wakacjami nie zabrakło też rekomendacji kulturalnych.

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe