Sobótkowy bieg na 5!

  • 22.06.2018, 11:50 (aktualizacja 22.06.2018 13:47)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
Sobótkowy bieg na 5! fot. Hanna Brzezińska
Podziel się:
Oceń:
23 czerwca tczewianie będą mieć kolejną okazję do biegania i kibicowania. W ramach Sobótek odbędzie się bieg "Tczew na 5" z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Bardzo rzadko organizuje się biegi na 5 km z atestowaną trasą, dlatego tczewski będzie wyjątkowy. W naszym województwie jest bardzo niewiele zawodów na takim dystansie, które mogą pochwalić się atestem PZLA. 

 

fot. materiały prasowe organizatora

 

330 osób zgłosiło się do biegu "Tczew na 5 z atestem PZLA". Zapisy już się zakończyły ale wszyscy zainteresowani mogą przyjść na Bulwar żeby kibicować miłośnikom biegania. Impreza odbędzie się w sobotę, 23 czerwca od godziny 19:00 do 20:00. Organizatorzy przygotowali trasę, która poprowadzi od Bulwaru nad Wisłą, następnie ulicami: Nadbrzeżną, Ceglarską, Orzeszkowej, Pułaskiego, Dąbrowskiego, Czyżykowską i Pułaskiego, aż do bulwaru.

Nasze studio odwiedził dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Tomasz Tobiański, który opowiedział o szczegółach biegu oraz utrudnieniach w ruchu, które mogą wystąpić w sobotni wieczór. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

.

 

Trasa biegu:

 

fot. materiały prasowe organizatora

 

 

W Biurze Zawodów zawodnicy otrzymają pakiet startowy: numer, agrafki, koszulkę, worek depozytowy oraz materiały promocyjne. 

Podczas Biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje:
- klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet,
- klasyfikacje wiekowe mężczyzn i kobiet.

Kategorie wiekowe
K i M do 29 lat
K i M od 30 do 39 lat
K i M od 40 do 49 lat
K i M od 50 do 59 lat
K i M od 60 lat (i więcej lat)
M od 60 do 69 lat
M od 70 lat i (więcej lat)

Każdy uczestnik biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet dostaną pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne, a zdobywcy miejsc I – III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary lub statuetki.

fot. materiały prasowe organizatora

Organizatorem biegu jest Urząd Miasta w Tczewie, Powiatowe Centrum Sportu we współpracy ze Stowarzyszeniem „Biegający Tczew”.

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe