Podsumowanie parkrunu dla szkół

  • 25.06.2018, 22:00 (aktualizacja 25.06.2018 22:14)
  • Powiatowe Centrum Sportu, opr. redakcja
Podsumowanie parkrunu dla szkół fot. Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
W Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego w biegach parkrun w roku szkolnym.

W zakończonym niedawno roku szkolnym 2017/2018 w parkrunowym konkursie szkół powiatu tczewskiego wzięło udział 604 uczniów, prawie trzykrotnie więcej niż w poprzednim roku (243 uczniów). Inicjatywa Powiatowego Centrum Sportu została przyjęta przez dzieci i młodzież szkolną z dużym entuzjazmem i, zdaniem Tomasza Tobiańskiego z PCS,  zyskała miano jednej z najaktywniejszych w Polsce.

W biegach w kategorii Szkół Podstawowych Miasta Tczewa udział wzięło łącznie 546 uczniów z 10 szkół. Za udział w poszczególnych biegach uczniowi każdej szkoły przypisywano 1 punkt. O końcowej kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły we wszystkich biegach. Według przyjętej zasady (1 osobostart = 1 pkt) we wszystkich biegach szkół podstawowych łącznie zarejestrowano 1770 osobostartów.

W końcowej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego Szkół Podstawowych Miasta Tczewa bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie, która zdobyła 420 punktów i zajęła I Miejsce. Kolejne II miejsce zajęła SSP 2 w Tczewie (361 pkt) i III miejsce – SP 10 w Tczewie (352 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej Szkól Podstawowych Miasta Tczewa w kategorii dziewcząt zwyciężyła Sandra Górska ze SP 4 uzyskując 27 pkt. W biegach bardzo ambitnie uczestniczyły także Maria Tobiańska (21) oraz Julia Paciorek i Zuzanna Ciesielska. W kategorii chłopców po raz drugi najlepszy okazał się Jan Piekarski ze SP 8 w Tczewie, który wystartował w 34 biegach. Jan Piekarski w swoim dorobku ma 91 biegów i jest parkrunowym fenomenem.

W kategorii szkół średnich dziennych zarejestrowano 233 osobostarty. W biegach wystartowało łącznie 58 uczniów z 6 szkół powiatu tczewskiego. Ostatecznie I miejsce zdobyło UKLO w Tczewie (112 pkt), II miejsce - II LO w Tczewie (74 pkt) i III miejsce – I LO w Tczewie (21 pkt). W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Daria Dang, natomiast w kategorii chłopców wyrównaną i emocjonującą rywalizację stoczyli uczniowie z UKLO Tczew Jacek Gibas (27), najaktywniejszy także w ubiegłym roku i Aleksander Ziółkowski (26).

Szkoły, które zdobyły medalowe miejsca oraz laureaci 3 najwyższych miejsc zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które przygotowały PCS w Tczewie wspólnie z TCSiR. Nagrody wręczali Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski i Prezydent Miasta Tczewa Tadeusz Dzwonkowski oraz Dyrektorzy PCS w Tczewie Tomasz Tobiański i TCSiR Andrzej Błaszkowski.

Klasyfikacja ogólna szkół podstawowych Miasta Tczewa:

I Miejsce – SP Nr 11 Tczew
II Miejsce – SSP Nr 2 Tczew
III Miejsce – SP Nr 10 Tczew
IV Miejsce – SP Nr 12 Tczew
V Miejsce – SP Nr 4 Tczew
VI Miejsce – SP ZSK Tczew
VII Miejsce – SP Nr 7 Tczew
VIII Miejsce – SP Nr 8 Tczew
IX Miejsce – SP Nr 1 Tczew
X Miejsce – SP Nr 5 Tczew

Wyróżnione osoby w klasyfikacji indywidualnej szkół Miasta Tczewa:

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Sandra Górska (SP Nr 4 Tczew)
II miejsce- Maria Tobiańska (SP Nr 11 Tczew)
III miejsce – Julia Pacioerk (SP Nr 11 Tczew)

Kategoria chłopców

I miejsce – Jan Piekarski (SP Nr 8 Tczew)
II miejsce – Karol Adamczyk (SP ZSK Tczew)
III miejsce – Tomasz Kunowski (SP Nr 11 Tczew)

Klasyfikacja ogólna szkół średnich Powiatu Tczewskiego:

I Miejsce – UKLO Tczew
II Miejsce – II LO Tczew
III Miejsce – I LO Tczew
IV Miejsce – ZSE Tczew
V Miejsce – ZST Tczew
VI Miejsce – CKZ Nauka
ZSBiO Tczew (n/s)
ZSRiK Tczew (n/s)

Wyróżnieni uczniowie szkół średnich w klasyfikacji indywidualnej:

Kategoria dziewcząt

I miejsce – Daria Dang (UKLO Tczew)
II miejsce – Martyna Krygier (II LO Tczew)
III miejsce – Anna Sawczenko (II LO Tczew)

Kategoria chłopców

I miejsce – Jacek Gibas (UKLO Tczew)
II miejsce – Aleksander Ziółkowski (UKLO Tczew)
III miejsce – Szymon Dziedzic (I LO Tczew)

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

Powiatowe Centrum Sportu, opr. redakcja

Zdjęcia (6)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe