Pruszcz Gdański: Podejrzany o molestowanie nauczyciel nie trafi do aresztu

  • 5.07.2018, 10:31 (aktualizacja 05.07.2018 11:11)
  • Izabela Muczyńska
Pruszcz Gdański: Podejrzany o molestowanie nauczyciel nie trafi do aresztu fot. Radio Tczew
Lektor angielskiego z jednej ze szkół podstawowych w Pruszczu Gdańskim jest podejrzany o molestowanie sześciu dziewczynek w wieku od 8 do 9 lat. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. W środę, 4 lipca Sąd Okręgowy w Gdańsku postanowił, że 40-latek nie trafi do aresztu. Zastosowano wobec niego inne środki zapobiegawcze.

 

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Sąd Okręgowy w Gdańsku zgodził się z decyzją Sądu Rejonowego i wobec mężczyzny nie zastosowano środków izolacyjnych. W tym przypadku - według sądu - wystarczy dozór policyjny oraz zakaz wyjazdu za granicę i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Na czas postępowania karnego mężczyzna nie może prowadzić działalności związanej z edukacją małoletnich. Mówi Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

Sąd Okręgowy rozpoznawał zażalenie prokuratora na postanowienie Sądu Rejonowego w Gdańsku, który nie zastosował tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Zastosowano za to środki wolnościowe. Sąd Okręgowy utrzymał to postanowienie w mocy i wskazał, że przedstawiony materiał dowodowy świadczy o dużym prawdopodobieństwie dokonania tego czynu. W ocenie sądu nie zachodzi jednak obawa, że mężczyzna będzie w bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne - Tomasz Adamski, Sąd Okręgowy w Gdańsku 

 

Wyrok jest prawomocny. Wszystkie ofiary zostały wcześniej przesłuchane w obecności psychologa. Specjalista stwierdził, że ich zeznania są wiarygodne. Podejrzany 40-latek nie przyznał się do winy. Nie chciał złożyć wyjaśnień. Za to przestępstwo mężczyźnie może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Wcześniej o sprawie pisaliśmy też tutaj.

Izabela Muczyńska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe