Elektropop, folk, rock, metal i Brodka. Eklektyczny festiwal UNDERGRAMY

  • 7.07.2018, 23:05 (aktualizacja 08.07.2018 18:00)
  • Barbara Jackiewicz
Elektropop, folk, rock, metal i Brodka. Eklektyczny festiwal UNDERGRAMY fot. Barbara Jackiewicz
Elektropopowy duet PARA zwyciężył w konkursie na UNDERGRAMY Festiwalu Muzycznym. Zaśpiewali m.in. autoironiczny utwór o warszawskich "słoikach".

W sobotę, 7 lipca, mieszkańcy Tczewa znów zobaczyli ożywiony amfiteatr. Obiekt w miejskim parku przez większość roku stoi zamknięty. W lipcu co roku ożywa m.in. za sprawą UNDERGRAMY Festiwalu Muzycznego

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Formuła imprezy jest niezmienna - w jego ramach odbywa się konkurs dla młodych zespołów, którzy nie posiadają kontraktu płytowego. Do rywalizacji o cenne nagrody stanęło w tej edycji czterech finalistów wyłonionych we wcześniejszych przesłuchaniach nadesłanych nagrań: solistka Agata Karczewska, duet PARA oraz dwa zespoły Spear i prOteza. Każdy wykonawca miał na scenie 20 minut, by zaprezentować się przed publicznością i jury. W jury zasiedli: Barbara Jackiewicz (Radio Tczew 100,8 FM), Michał Szczeblewski (perkusista Ajagore) i Grzegorz Nowaliński (Radio Malbork 90,4 FM, Makul@tura). Jak podkreśliła Barbara Jackiewicz, jury miało trudność w ocenie zespołów, ze względu na bardzo dużą różnorodność stylistyczną - od muzyki folkowej, przez elektropop, po rock a nawet metal.

Najlepszą notę jury dostał pochodzący z Iławy i Pasłęka duet PARA, który otrzymał Nagrodę Centrum Kultury i Sztuki (5000 zł):

Z Nagrodą Prezydenta Miasta Tczewa w wysokości 3000 zł wyjechała z Tczewa folkowa songwriterka obdarzona niezwykłej barwy głosem, Agata Karczewska:

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego (1000 zł) jury przyznało rockowemu zespołowi SPEAR.

Nagrodzony duet PARA wystąpił po raz drugi przed gwiazdą Moniką Brodką z zespołem. A Brodka nie zawiodła swoich fanów - zagrała swoje największe przeboje, niektóre przedstawiając w nowych, odmiennych aranżacjach, pokazując rockowego a nawet punkowego pazura. Chętnie sięgała po gitarę, co może wskazywać kierunek dalszej twórczości artystki. Mimo niedużej frekwencji, wokalistka potrafiła nawiązać kontakt z publicznością, zachęcając do zabawy i żartując m.in. z mundialowych rozgrywek, pytając o wynik i nazywając bis "dogrywką".

Brodka znalazła też czas, by po koncercie spotkać się z najwierniejszymi fanami, którzy czekali na autografy.

PS. Mecz wygrała Chorwacja ;)

Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe