Pouczenie zamiast mandatu. Trwa protest policjantów

  • 10.07.2018, 15:07 (aktualizacja 10.07.2018 17:29)
Pouczenie zamiast mandatu. Trwa protest policjantów
Podziel się:
Oceń:
10 lipca w całym kraju rozpoczął się protest policjantów, polegający na rezygnacji z wystawiania mandatów na rzecz pouczeń. Wcześniej mundurowi jeździli oflagowanymi radiowozami. Domagają się m.in. podwyżek.

3 lipca 2018 r. policjanci zrzeszeni w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Policjantów województwa pomorskiego podjęli uchwałę o przystąpieniu do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, w ramach której od 4 lipca jeździli oflagowanymi radiowozami. Teraz akcja zmieniła formę. Mówi Józef Partyka, przewodniczący NSZZ Policjantów województwa pomorskiego:

Rozpoczęliśmy akcję pouczania za drobne wykroczenia, następnie 1 sierpnia tzw. protest włoski, czyli skrupulatne wykonywanie czynności służbowych. - Józef Partyka, NSZZ Policjantów województwa pomorskiego

Stróże prawa mają kilka postulatów, które skierowali do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Chodzi o wzrost uposażeń, domagamy się 650 zł wzrostu płacy dla każdego funkcjonariusza, chcielibyśmy, by Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dotrzymywało obietnic w zakresie L4.

Policjanci chcą też corocznej waloryzacji płac oraz przywrócenia systemu emerytalnego sprzed reformy, która wydłużyła okres służby potrzebny do uzyskania prawa do mundurowej emerytury. Do ogólnopolskiego protestu przyłączyli policjanci z całego Pomorza, w tym także z Tczewa:

Według protestujących do akcji dołączyło około 90% wszystkich pracujących policjantów.

Protest nie jest strajkiem. Policjanci mając do wyboru mandat lub pouczenie, stosują to drugie. Ale nie oznacza to całkowitej rezygnacji z wystawiania mandatów - piraci drogowi czy chuligani nie mogą liczyć na pobłażliwość policji.

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 10.07.2018, 18:12
W sumie tak powinno być zawsze :)

Pozostałe