Gmina Malbork: Łoś uratowany

  • 8.08.2018, 14:07 (aktualizacja 09.08.2018 09:24)
  • Izabela Muczyńska
Gmina Malbork: Łoś uratowany fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
We wtorek, 7 lipca późnym wieczorem malborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o łosiu uwięzionym w niezabezpieczonej studzience na terenie Kałdowa. Trwająca trzy godziny akcja ratownicza zakończyła się sukcesem.

 

Policjanci z malborskiej komendy, wraz ze strażakami oraz lekarzem weterynarii, uratowali łosia. Około godziny 21 zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki rewizyjnej w Kałdowie (gm. Malbork) i nie mogło się stamtąd wydostać. Dorosły łoś leżał na głębokości blisko dwóch metrów i nie miał możliwości samodzielnego opuszczenia studzienki. Aby umożliwić przeprowadzenie akcji ratowniczej, weterynarz najpierw podał mu leki uspokajające, a następnie strażacy przy pomocy wyciągarki wydobyli go z pułapki. Działania trwały ponad trzy godziny i zakończyły się sukcesem. Łoś cały i zdrowy został wypuszczony na wolność. Po zakończeniu działań studzienka została zabezpieczona. 

 

 

Izabela Muczyńska
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tadzio
tadzio 8.08.2018, 23:14
Łosie są własnością rządu polskiego więc proszę ukarać właściciela studzienki za nie zabezpieczenie miejsca. Równie dobrze mogło by wpaść tam dziecko idące z matką które było by trzymane za rękę ale matka nie zdołałaby utrzymać go w ręku.

Pozostałe