Gmina Malbork: Łoś uratowany

  • 8.08.2018, 14:07 (aktualizacja 09.08.2018 09:24)
  • Izabela Muczyńska
Gmina Malbork: Łoś uratowany fot. KWP Gdańsk
We wtorek, 7 lipca późnym wieczorem malborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o łosiu uwięzionym w niezabezpieczonej studzience na terenie Kałdowa. Trwająca trzy godziny akcja ratownicza zakończyła się sukcesem.

 

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Policjanci z malborskiej komendy, wraz ze strażakami oraz lekarzem weterynarii, uratowali łosia. Około godziny 21 zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki rewizyjnej w Kałdowie (gm. Malbork) i nie mogło się stamtąd wydostać. Dorosły łoś leżał na głębokości blisko dwóch metrów i nie miał możliwości samodzielnego opuszczenia studzienki. Aby umożliwić przeprowadzenie akcji ratowniczej, weterynarz najpierw podał mu leki uspokajające, a następnie strażacy przy pomocy wyciągarki wydobyli go z pułapki. Działania trwały ponad trzy godziny i zakończyły się sukcesem. Łoś cały i zdrowy został wypuszczony na wolność. Po zakończeniu działań studzienka została zabezpieczona. 

 

 

Izabela Muczyńska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tadzio
tadzio 8.08.2018, 23:14
Łosie są własnością rządu polskiego więc proszę ukarać właściciela studzienki za nie zabezpieczenie miejsca. Równie dobrze mogło by wpaść tam dziecko idące z matką które było by trzymane za rękę ale matka nie zdołałaby utrzymać go w ręku.

Pozostałe