V turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

  • 10.08.2018, 12:30
V turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej fot. TCSiR
Podziel się:
Oceń:
XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej zbliża się do końca. W czwartek, 9 sierpnia, rozegrano piąty z sześciu turniejów

W upalny czwartek, 9 sierpnia na przedostatnim turnieju Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej zagrało 26 zespołów: 14 w kategorii Open, 7 kobiecych i 5 w kategorii 40+.

W kategorii Pań w finale trzeci raz z rzędu spotkały się Ola Lange i Anna Szufladowych oraz Julia Michalewicz i Klaudia Dussowska. Tym razem lepsze okazały się Julia Michalewicz i Klaudia Dussowska wygrywając 21:18. W meczu o III miejsce Maria Grętkiewicz i Izabela Grętkiewicz pokonały Aleksandrę Babiarz i Aleksandrę Chmielecką 21:18.

W kategorii 40+ ze względu na udział pięciu drużyn wyjątkowo rozegrano mecze w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. Mecze były na tyle zacięte, że po ostatniej kolejce trzy zespoły miały na koncie po jednej porażce i trzech zwycięstwach, a o końcowym wyniku zadecydował bilans zdobytych i straconych punktów. Ostatecznie najlepsi okazali się Jacek Weltrowski i Jarosław Szwajkowski przed Marcinem Bartosiakiem i Wojciechem Lewińskim, III miejsce wywalczył duet Beata Klimkowska i Andrzej Masiak.

Po raz kolejny w kategorii OPEN doszło do ciekawych i wyrównanych meczy. Na turnieju nie zagrał lider, a to dało szansę na zarobienie kilku punktów parom z niższych pozycji w tabeli. W finale zmierzyli się Maciej Bąk i Maciej Kaszowicz oraz Szymon Gutkowski i Łukasz Paszkowski. Lepsi okazali się Bąk i Kaszowicz, którzy wygrali 21:17. W meczu o III miejsce Bartłomiej Wieckiewicz i Bartosz Sobstyl pokonując Bartosza Bąka i Roberta Karnowskiego 21:18.

Przed ostatnim turniejem sytuacje w poszczególnych tabelach są bardzo ciekawe, jeszcze wszystko się może zdarzyć. Teraz zawodników czeka dwutygodniowa przerwa, a ostatni – szósty turniej odbędzie się 30 sierpnia.

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe