Rośnie liczba kandydatów na prezydenta Tczewa

  • 23.08.2018, 08:25 (aktualizacja 23.08.2018 14:24)
  • Barbara Jackiewicz
Rośnie liczba kandydatów na prezydenta Tczewa
Wybory samorządowe odbędą się za dwa miesiące. W Tczewie przybywa komitetów wyborczych.

Rośnie liczba chętnych na stanowisko prezydenta Tczewa.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

22 sierpnia został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Świadomy Tczew, którego pełnomocnikiem jest Tomasz Urban, a to może oznaczać, że kolejnym kandydatem na prezydenta Tczewa będzie Zbigniew Urban, dotychczasowy radny miejski. Sam radny nie potwierdził oficjalnie, czy będzie kandydować.

Nie jest znane także nazwisko kandydata na prezydenta Tczewa, który będzie reprezentował Platformę Obywatelską. Nieoficjalnie mówi się m.in. o Janie Kulasie, byłym pośle na sejm RP.

Jako pierwszy chęć startu w zbliżających się wyborach ogłosił urzędujący prezydent Mirosław Pobłocki. Reprezentujący lokalne ugrupowanie Porozumienie na Plus prezydent będzie walczył o trzecią kadencję. Kandydatem partii Wolność jest 29-letni Marcin Krzywkowski, doktor nauk matematycznych. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystartuje obecny starosta powiatu tczewskiego, Tadeusz Dzwonkowski. Z kolei cztery stowarzyszenia: Inicjatywa Samorządowa, Kociewski Klub Regionalny, Ruch Miejski Tczew Od Nowa oraz Kociewska Inicjatywa Samorządowa ogłosiły wspólnego kandydata, 48-letniego Wojciecha Drzeżdżona.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Będziemy wtedy wybierali nie tylko radnych do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, ale także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Barbara Jackiewicz

Którego kandydata na prezydenta Tczewa wybierzesz w wyborach samorządowych 21 października 2018

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
edzio
edzio 14.09.2018, 08:32
Całe miasto ma dość Zbigniewa Urbana!!!
vert
vert Dzisiaj, 07:26
Całe miasto, czy cały obecny Urząd Miejski?

Pozostałe