Jarosław Kukowski zadba o realizację swojego projektu na mural 3D

  • 3.09.2018, 18:56 (aktualizacja 03.09.2018 23:01)
  • Barbara Jackiewicz
Jarosław Kukowski zadba o realizację swojego projektu na mural 3D
Niebawem ma rozpocząć się malowanie muralu na ścianie bloku przy ul. Armii Krajowej 61. Będzie malowany m.in. przez jego twórcę, Jarosława Kukowskiego.

W poniedziałek, 3 września 2018 roku gościem Urzędu Miejskiego w Tczewie był artysta malarz Jarosław Kukowski. To twórca zwycięskiego projektu na mural 3D, o którym pisaliśmy >>wcześniej<<. Niebawem rozpocznie się malowanie i ściana bloku przy Armii Krajowej 61 zacznie zmieniać się na oczach mieszkańców. Z twórcą rozmawialiśmy o pomyśle i wyborze motywu na mural:

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Jest to obraz optymistyczny (...) Ludzie jadący do pracy autobusem będą go widzieli i żeby to był widok pozytywny - Jarosław Kukowski, artysta malarz

Okazuje się, że autor będzie brać udział w malowaniu swojego dzieła razem z firmą, która wykonywała wcześniejsze murale w Tczewie:

Już w poniedziałek zaczną się prace i zakasuję rękawy i ruszam na ścianę (...) Z takim formatem nie miałem jeszcze do czynienia. Największy obraz jaki malowałem to był sześciometrowy na płótnie, a ten format to (śmiech) kolejne wyzwanie - Jarosław Kukowski, artysta malarz

Artysta odniósł się także do innych projektów, zauważył, że poziom był bardzo wysoki:

Widać mnóstwo pracy, widać duży talent, widać, że osoby naprawdę się do tego przyłożyły - Jarosław Kukowski, artysta malarz

A już w najbliższą środę, 5 września prace Jarosława Kukowskiego i jego uczniów można oglądać na wystawie w Filharmonii w Wejherowie. To nie wszystkie plany na najbliższy czas:

Jarosław Kukowski odebrał dziś z rąk prezydenta Tczewa nagrodę w wysokości 2000 zł. Przekazał ją w całości na cele charytatywne. 

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe