Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 23:16
Reklama
Reklama

Wesołe wspólnotowe świętowanie niepodległości w Morzeszczynie

Świętowanie 100-lecia niepodległości Polski może mieć różne wymiary. Jedni idą w paradach, inni oglądają obchody w telewizji, jeszcze inni biorą udział w oficjalnych uroczystościach. Morzeszczyńska społeczność postawiła na DIY.
Wesołe wspólnotowe świętowanie niepodległości w Morzeszczynie

DIY (ang. Do It Yourself) to nic innego jak polskie hasło "Zrób to sam". Stowarzyszenie DRABKA z Morzeszczyna zorganizowało niecodzienne świętowanie 100. rocznicy Niepodległości Polski w formie happeningu, rozszerzając hasło do "Zrób to wspólnie z innymi". Organizatorzy przygotowali przemarsz z uszytą przez mieszkańców 50-metrową flagą Polski. Było wspólne odśpiewanie Hymnu Polski, bieg po niepodległość dla dzieci, pokaz iluzjonisty oraz koncert rockowy. Dla każdego znalazło się coś miłego, a najważniejsze, że wspólnego.

Mówi organizator Damian Domański ze stowarzyszenia Drabka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Chcieliśmy pokazać, że możemy świętować radośnie (...) że ta Polska, Niepodległa Polska jest nasza, jest wspólna, jest również niepodległa na wsi, w małych społecznościach lokalnych.

Uszycie gigantycznej flagi w czasie warsztatów krawieckich w bibliotece, napompowanie setki balonów przez wolontariuszy, przygotowanie dziesięciu czy piętnastu blach pysznego ciasta przez mieszkanki i mieszkańców naszej społeczności - to sprawia, że to nasze wspólne świętowanie 100. rocznicy niepodległości jest nasze, jest lokalne, my świętujemy, my organizujemy, czujemy się za to odpowiedzialni. - Damian Domański, stowarzyszenie DRABKA

Projekt "(do)wolność świętowania" dofinansowano w ramach Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja Pokolenia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama