Pasterka w kościele Szkolnym

  • 25.12.2016, 16:39 (aktualizacja 26.12.2016 23:08)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Pasterka w kościele Szkolnym fot. www.fara.tczew.pl
Jak co roku w dzień poprzedzający uroczystość Bożego Narodzenia – w Wigilię, we wszystkich kościołach odbyła się Pasterka. Pasterka w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Tczewie rozpoczęła się procesją z Dzieciątkiem Jezus do wnętrza kościoła oświetlonego na kolorowo w otoczeniu harcerzy z światełkiem pokoju z Betlejem.

Mszę pasterską celebrował ks. Piotr Pruski. Harcerze odczytali przesłanie, które niesie światełko betlejemskie oraz zapalili świece na ołtarzu. Licznie zgromadzeni wierni, szczególnie młodzi świętowali pamiątkę narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Podczas homilii ks. Piotr poruszył tajemnicę Wcielenia, czyli przyjęcia przez Syna Bożego ludzkiej natury oraz Jego przyjścia na świat. Liturgię Mszy św. pasterskiej swoim śpiewem ubogacił chór młodzieżowy Juventus, który wykonał kolędy i pastorałki w tradycyjnych i nowych aranżacjach. Po Mszy św. rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

A dziś w Telewizji Tetka Tczew o godz. 18:00 można zobaczyć retransmisję pasterki z kościoła farnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe