Za 3 lata skorzystamy z biletu metropolitalnego

  • 5.01.2017, 13:56
  • Urząd Miejski w Tczewie
Za 3 lata skorzystamy z biletu metropolitalnego UM w Tczewie
Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki podpisał list intencyjny dotyczący wdrożenia programu zwanego w skrócie e-biletem.

W 2020 r. na terenie województwa pomorskiego osoby korzystające ze środków komunikacji zbiorowej pojadą na podstawie jednego wspólnego biletu. To efekt rozpoczynającego się dzisiaj z inicjatywy władz województwa pomorskiego programu, dzięki któremu powstanie regionalny, ujednolicony system poboru opłat za przewozy w transporcie pasażerskim oraz jednolita informacja pasażerska.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

4 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego oraz deklaracji przystąpienia do programu" Wdrożenia na obszarze woj. pomorskiego wspólnego dla wszystkich organizatorów transportu, operatorów i przewoźników - systemu poboru opłat za przewozy w transporcie zbiorowym oraz jednolitej informacji pasażerskiej". Ten skomplikowanie brzmiący program oznacza w skrócie system e-bilet.

Dokumenty podpisali m.in.  marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, przedstawiciele samorządów Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Tczewa, Starogardu Gd., Słupska, Chojnic, Ustki oraz Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot, Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, PKP SKM w Trójmieście, Przewozów Regionalnych. Jak podkreślono, system jest otwarty, więc liczba partnerów może się zwiększyć.

Urząd Miejski w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Frajer
Frajer 5.01.2017, 15:38
To nie możliwe, żeby oni się na tym zdjęciu tylko uśmiechali. Oni się śmieją z siebie. Karta z paskiem magnetycznym, którym zapłacimy za przejazdy w całym województwie, wiekopomne osiągnięcie, na które dają sobie trzy lata.
sceptyk
sceptyk 5.01.2017, 15:00
Wszystko fajnie, pięknie. Dobra idea i tak dalej. Aż do pierwszych kłopotów. Ktoś nie dostanie swoich pieniędzy, będzie problem, samorządy jak zwykle się odetną od całej sprawy, umyją rączki, tłuste buzie będą zadowolone zajadając homary, kawior, a prywatny przewoźnik, podwykonawca uczestniczący w projekcie wpadnie w kłopoty finansowe... Skąd my to znamy... Nie trzeba długo szukać. Wystarczy się przyjrzeć temu co dzieje się przy budowie sopockiego dworca. I tak jest nie pierwszy raz; autostrady - podobna sprawa, AmberGold - ABW wiedziało ale nie powiedziało. Najgorzej wychodzi się na interesach z Państwem Polskim. Władza nigdy nie ma sobie nic do zarzucenia, a przedsiębiorcy niech się gotują we własnym sosie.

Pozostałe