Drugi etap remontu mostu w wariancie historycznym. Co z finansowaniem?

  • 10.01.2017, 14:44 (aktualizacja 02.02.2017 20:43)
  • Wojciech Stobba, Radio Tczew
Drugi etap remontu mostu w wariancie historycznym. Co z finansowaniem? Piotr Chabowski
Jest zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków na drugi etap przebudowy mostu tczewskiego w wariancie historycznym. Informację potwierdził starosta Tadeusz Dzwonkowski.

Już za kilka tygodni starostwo będzie mogło ogłosić przetarg na wymianę dwóch przęseł mostu od strony Tczewa oraz budowę fundamentów i infrastruktury pod portal wjazdowy. Póki co nie ma jednak pieniędzy na przeprowadzenie tych prac, które wymagają około 49 milionów złotych. 75 procent tej kwoty ma przekazać ministerstwo infrastruktury. To oznacza, właściciel obiektu, czyli starostwo musi zagwarantować 12 milionów wkładu własnego. Kluczowe będzie wsparcie innych samorządów, w tym urzędu marszałkowskiego.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Starostwo liczy też na wsparcie miasta. Na razie jednak w budżecie Tczewa na ten rok nie ma środków na remont mostu. Negocjacje cały czas trwają, jednak jeszcze w styczniu mogą zakończyć się powodzeniem, co pozwoli na to by na najbliższych sesjach Sejmiku Wojewódzkiego, Rady Powiatu Tczewskiego i Rady Miejskiej w Tczewie można było zapewnić finansowanie drugiego etapu przebudowy mostu stosownymi uchwałami.

Wojciech Stobba, Radio Tczew

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaszeba
Kaszeba 10.01.2017, 18:14
Mam tylko nadzieję, że projekt poza błędami ortograficznymi nie zawiera błędów merytorycznych

Pozostałe