NA ŻYWO: Dziś Światowy Dzień Kociewia

  • 10.02.2017, 07:57 (aktualizacja 15.02.2017 17:41)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
NA ŻYWO: Dziś Światowy Dzień Kociewia
Podziel się:
Oceń:
Z okazji Światowego Dnia Kociewia razem z Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie zapraszamy w podróż po naszym regionie. Będziemy w Starogardzie Gdańskim, ale goście będą pojawiać się też w naszym studiu. Dla Słuchaczy mamy mnóstwo konkursów i świetnych nagród! Wszystkich pytamy dziś: czym dla Ciebie jest Kociewie?

Kończymy już nasz specjalny program przygotowany wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie i wieloma partnerami, fundatorami nagród. Gratulujemy szczęśliwcom, którzy wygrali konkursy, dziękujemy za aktywny udział wszystkim Kociewiakom i sympatykom naszej łagodnej krainy. Mamy nadzieję, że będziecie wracać na Kociewie, a jeśli chcecie jeszcze odpowiedzieć na pytanie: "Czym jest dla Ciebie Kociewie?", napiszcie do nas: redakcja@radiotczew.pl

godz. 18:10

Na koniec dnia gość specjalny kpt. Krzysztof Wierzchoń dowodzący masowcem MS Kociewie, który opowiedział nam m.in. o ratowaniu rozbitków i szczęśliwym statku:

MS Kociewie

godz. 17:30

Damian Domański, animator życia społecznego, nauczyciel łaciny (!), prezes Stowarzyszenia Drabka i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie też nas odwiedził i opowiedział o rdzennym Kociewiu:

godz. 16:45

Etnografka Kamila Gillmeister z Fabryki Sztuk, autorka koncepcji wystawy i autorka książki "Krzyże i kapliczki przydrożne" w naszym studiu:

Kamila Gillmeister, etnografka

godz. 15:55

Nie zwalniamy tempa, wciąż możecie zdobywać nagrody w konkursach, a jeszcze będą goście!

godz. 14:42

Odwiedził nas Jerzy Cisewski, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, inicjator powstania pomorskiego szlaku turystyczno-kulturowego poświęconego księdzu Pasierbowi – także patronowi ZSE.

godz. 14:16

W naszym studiu właśnie pojawił się Krystian Mróz, rycerz gniewski, zwycięzca ubiegłorocznego Turnieju Husarskiego, Towarzysz Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego.

godz. 13:36

Tym razem odwiedził nas ksiądz Zbigniew Gełdon, z wykształcenia magister dziennikarz i licencjat teologii. Pełni funkcję wicedyrektora Radia Głos z Peplina i jak sam o sobie na głos mówi „rychtych je Kociewiak”.

godz. 13:07

Gościem w naszym studiu Radia Tczew był Piotr Kajzer, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, pracownik działu Sekcji Historii Miasta.

godz. 12:27

Ostatnim gościem w naszym mobilnym studiu w Starogardzie Gdańskim będzie Magdalena Cholewa, dyrektor Grodziska Owidz.

godz. 12:23

Prezydent Starogardu zapraszał tczewian do stolicy Kociewia.

godz. 12:02

Już za chwilę na antenie Radia Tczew rozmowa z prezydentem Starogardu Gdańskiego, Januszem Stankowiakiem. Zapytamy go o to, jak żyje się w Starogardzie i na Kociewiu.

godz. 11:50

Z kolei Radosław Spychalski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starogardzie opowiadał o tym, jak trafić na takie stanowisko w tak młodym wieku ;)

godz. 11:45

Andrzej Firyn z Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej w Osieku mówił m.in. o kociewskim morzu, czyli o Jeziorze Kałębie.

godz. 10:55

Jan Banacki, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Starogard opowiadał o kociewskich lasach i o wilkach, które można spotkać w okolicach Tczewa.

godz. 10:26

To nasi pierwsi starogardzcy goście, czyli pani Anna Gemba razem z Julką, Zuzią i Julią. Rozmawialiśmy o kociewskich tańcach i muzyce.

godz. 10:03

Jesteśmy już w słonecznym Starogardzie Gdańskim :) Za chwilę rozpoczynamy nadawanie ze stolicy Kociewia!

godz. 9:10

Kolejny gość ma wspaniała koszulę, a do tego przyprowadził ekipę Tv Tetka Tczew :) Piotr Kończewski z LOT Kociewie czyli jeden z pomysłodawców i inicjatorów Światowego Dnia Kociewia.

Piotr Kończewski, LOT Kociewie

godz. 8:30

Powitaliśmy w studiu Krystynę Gierszewską, prezes Kociewskiego Forum Kobiet, regionalistkę, mistrzynię kulinarną, autorkę książek o tematyce kulinarnej i regionalnej.

Krystyna Gierszewska, Kociewskie Forum Kobiet

godz. 8:00

Pierwszy gość w studiu to Michał Kargul. Doktor historii, działacz Kociewskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, organizator Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych i Kongresu Kociewskiego. Mówi o sobie "Kociewiak Bagienny".

Michał Kargul, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Kociewski

godz. 7:00

Konkursy, goście, niespodzianki związane z naszym regionem, Kociewiem - tego spodziewajcie się przez cały dzień!

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Toć mozym
Toć mozym 11.02.2017, 09:39
Do Pelpsina na psiwo?
Jo
Jo 11.02.2017, 10:58
Kedy?
Toć możym
Toć możym 11.02.2017, 13:57
Zara jeda. Ino buksy obuja.
Toć możym
Toć możym 11.02.2017, 13:56
Zara jeda. Ino buksy obuja.
Ewa
Ewa 10.02.2017, 17:42
Jo, to był fajny dzień!

Pozostałe