Szukasz inspiracji na wakacje? Dowiedz się, co wyróżnia 7 popularnych kierunków

Szukasz inspiracji na wakacje? Dowiedz się, co wyróżnia 7 popularnych kierunków
Obecnie ma się niemalże nieograniczoną możliwość podróżowania po całym świecie. Wakacje można spędzić zarówno nad polskim morzem, jak i wybrać się w szaloną podróż na antypody. Każdy kraj wyróżnia się czymś innym, dlatego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na turystów w 7 popularnych kierunkach oferowanych przez biura podróży.

Karaibska przygoda na Kubie

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Kuba jest kojarzona głównie z palmami, salsą, gorącymi plażami i imprezami do białego rana. Stolica kraju, Hawana, jest pełna knajpek i klubów, w których można poznać bogatą kulturę wyspy, a miasteczka Cienfuegos i Trinidad, wpisane na listę UNESCO, zachwycają kolonialną zabudową. Dolina Vinales słynie natomiast z najlepszych plantacji tytoniu, który wykorzystuje się do skręcania słynnych cygar.

Wycieczki na Kubę są zupełnie inne niż wycieczki do krajów Starego Kontynentu. Krajobraz wyspy jest urozmaicony – centralna część Kuby jest górzysta i obfitująca w rzeki oraz bagna, południowo-wschodnia pokryta lasami, natomiast na południu rozciąga się pasmo górskie Sierra Maestra. 

Malediwy – 1200 egzotycznych wysp

Malediwy leżą na środku Oceanu Indyjskiego i obejmują 1200 wysp oraz wysepek. Otaczają je lazurowe wody, a laguny kryją w sobie przepiękne rafy koralowe. Jest to wymarzone miejsce dla osób chcących zażywać morskich kąpieli, żeglować, uprawiać windsurfing czy nurkować. Malediwy all inclusive są zatem propozycją dla szerokiego grona turystów.

Północny atol ze stolicą Male jest miejscem, w którym nie można liczyć na spokój, jaki panuje w pozostałych częściach archipelagu. W najmniejszej stolicy świata turyści gromadzą się na placu Republiki, gdzie znajdują się knajpki oraz sklepy z pamiątkami. Południowy Atol Male jest znacznie spokojniejszy – wybierając się w romantyczny rejs można obserwować delfiny.

Grecja – kolebka zachodniej cywilizacji

W Grecji na turystów czekają nie tylko idealne warunki do wypoczynku nad morzem, ale i liczne ślady dawnej cywilizacji. Bogactwo zabytków przyciąga osoby, które szukają czegoś innego niż leniwy wypoczynek na plaży. Zabytki leżące zarówno w kontynentalnej części Grecji, jak i na wyspach, stanowią najdoskonalszy dowód na geniusz dawnych myślicieli, filozofów, budowniczych oraz polityków.

Grecja last minute pozwala również rozsmakować się w pysznej, śródziemnomorskiej kuchni, która obfituje w owoce morza, oliwki, fetę oraz aromatyczne zioła. Dodatkowo znakomite wina i wieczory spędzane na tańczeniu zorby gwarantują, że każdy wyjazd do Grecji jest udany.

Kreta – perła greckich wysp

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Kreta jest perłą greckich wysp. Największa spośród nich, z najdłuższym w Europie latem, wspaniałymi plażami, zabytkami i turkusowymi wodami zachwyca przyjezdnych z całego świata. Krajobraz wyspy jest zróżnicowany podobnie jak klimat – na Krecie stykają się klimaty: afrykański, śródziemnomorski i kontynentalny.

Wycieczki na Kretę pozwalają zapoznać się z początkami zachodniej cywilizacji. Pierwsi osadnicy zamieszkali na wyspie ponad 9 tysięcy lat temu, a do dziś zachowały się ruiny dawnej zabudowy. W Chanii, Rethymnon, Knossos, Samarii oraz Heraklionie znajdują się zabytki, jakich próżno szukać w innych częściach Europy.

Teneryfa – kontynent w miniaturze

Czarne piaski na plażach, lasy wawrzynowe, jeziora powulkaniczne oraz kolonialne domy – tak w skrócie można opisać Teneryfę. Jest to swoisty kontynent w miniaturze, gdyż różnorodność klimatyczna i bogactwo flory oraz fauny sprawiają, że wyspa wyróżnia się spośród pozostałych Wysp Kanaryjskich.

Ciekawostką jest karnawał trwający na Teneryfie przez cały luty – jest to trzeci co wielkości karnawał na świecie i każdego roku jest organizowany z innym hasłem przewodnim. Turyści, którzy przyjeżdżają na wyspę w wysokim sezonie, chętnie spacerują po zboczach wulkanu Teide, w którym – według legendy – żył zły demon, Guayota. Mniej wytrwali piechurzy mogą wjechać na wulkan kolejką linową. Wycieczki na Teneryfę są także propozycją dla osób chcących wypocząć w luksusowych hotelach w ramach oferty all inclusive.

Dubaj – miasto rekordów

Dubaj wyróżnia się spośród innych miast Emiratów Arabskich dzięki ekskluzywnym hotelom, wysokim budynkom, ogromnym centrom handlowym oraz największym sztucznym wyspom. Miasto leży na południowym brzegu Zatoki Perskiej. Turyści cenią sobie zwłaszcza hotele w Dubaju, wśród których znajduje się Burj Al Arab. Jest to najbardziej luksusowy hotel na świecie – posiada aż 7 gwiazdek, wyznaczając nowy standard na branży turystycznej na całym świecie.

Wizytówkę miasta stanowi Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek świata, liczący sobie 828 m. Ma on 163 piętra, 57 wind i jednocześnie może w nim pomieścić się do 35 tysięcy osób. Na uwagę zasługuje również Hydropolis, czyli hotel znajdujący się pod wodą. Wyspy Palmowe usypane przez człowieka są natomiast nazywane ósmym cudem świata.

Cypr – 300 słonecznych dni w ciągu roku

Cypr jest wyspą na Morzu Śródziemnym, na której słońce świeci przez 300 dni w roku. Jest to doskonały kierunek dla osób spragnionych promieni słonecznych, gdy w Polsce pogoda nie dopisuje. Na plażach można wypoczywać nawet w kwietniu czy w maju. Wielbiciele sportów wodnych chętnie pływają na desce windsurfingowej, a miłośnicy pieszych wędrówek wybierają się na przechadzki górskimi szlakami. Na uwagę zasługuje także Agia Napa, czyli plażą pokryta białym piaskiem.

 

Artykuł sponsorowany

Monika Borowiec
Podziel się:

Pozostałe