Przewoźnik łamie prawo - twierdzą kierowcy

  • 10.04.2017, 12:10 (aktualizacja 14.04.2017 11:39)
  • Bartosz Listewnik, Wojciech Stobba
Przewoźnik łamie prawo - twierdzą kierowcy
Trudne warunki pracy i zły stan techniczny autobusów stały się już normą w tczewskiej komunikacji miejskiej. Dziś dowiadujemy się jednak o kolejnych nieprawidłowościach. Nasz reporter Bartosz Listewnik rozmawiał z kierowcami Meteora, którzy twierdzą, że firma łamie prawo.

Meteor miał zwolnić pracownika, który doniósł w imieniu kierowców o nieprawidłowościach do Państwowej Inspekcji Pracy, choć takie praktyki są niezgodne z ustawą o związkach zawodowych. Mówi zwolniony kierowca, Andrzej Blejwas:

Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!

Lista zarzutów wobec Meteora jest długa, o czym mówią sami kierowcy:

Poważnie brzmią też zarzuty związane ze stanem technicznym autobusów wożących tczewian i z kontrolami Inspekcji Transportu Drogowego:

Kierowcy, z którymi rozmawiał nasz reporter porównali też swoje obecne warunki pracy do tych, które panowały u poprzedniego przewoźnika, Veolii.

W ubiegłym tygodniu do Tczewa przyjechał prezes firmy Meteor, Ireneusz Kozieł. Nie chciał on jednak skomentować dla nas sytuacji w firmie. Komentarza odmówił również przedstawiciel tczewskiego oddziału spółki.

Jak informowaliśmy wcześniej, od początku tego roku przewoźnik zmagał się z problemami kadrowymi, bo nie mógł znaleźć chętnych do pracy kierowców. Z tego też powodu z rozkładu jazdy tczewskiej komunikacji wypadała część kursów. Cały artykuł na ten temat można znaleźć tutaj.

Więcej w materiale TV Tetka:

 

Bartosz Listewnik, Wojciech Stobba
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piter
Piter 10.06.2017, 07:40
*** nie firma godzin kupe trzeba zrobic a stawki smieszne jakie byly pare lat temu takie sa teraz ludzie uciekajcie z tego syfu dwaj pany bez wlosow niech sami siadają za kółko i jeżdżą
Janusz
Janusz 3.06.2017, 08:58
Kiedy będzie ta telewizja na Świętochłowice Lipiny? ?
Janusz
Janusz 27.04.2017, 22:25
Telewizje im sprowadzić za To co wyprawiają z ludźmi. Teraz daje paru osoba jakies zmieszne umowy jak narobił się rozgłosu a 90% w firmie na wlasnej działalności bo sa zmuszani Kozieł szuka taniej siły roboczej. I to nazywa sie firma z przyszłością śmiech Panie Ireneuszu naucz się pan szanować pracowników bo tak szybko odchodzą , z Tym podejściem pan nigdy nie będzie miał obsady na te gruchoty.
Prawda Was wyzwoli
Prawda Was wyzwoli 3.05.2017, 02:22
U prywaciaka to ze szybko odchodzą to + dla firmy bo za duzo nie wiedzą. Kierownicy tez 2lata i nastepny. Najlepiej jakby byli sami emeryci bo koszt to tylko skladka zdrowotna+podatek od malej kwoty. Panie Ireneuszu pewne osoby mają kopie danych (z1oddziału z kilku lat) prawdziwych i fałszywych jak rozpisuje Pan godziny pracy kierowcow i jakie kwoty figurują do zus/skarbówka a jakie pod stołem Pan płaci.
Dawny Kierownik
Dawny Kierownik 3.05.2017, 17:20
Bracia Kozłowaci nie zastraszajcie dawnych/obecnych pracowników bo starzy wasi pracownicy ujawnią to co mają i seryjnego bedziecie musieli zatrudnic albo emigrowac z pieniążkami za granicę.
Tczewianin kierowca
Tczewianin kierowca 24.04.2017, 17:44
boss zwolni wszystkich medialnych kierowcow bo tylj9 zastrasza od lat a ty zapchajdziure robisz alexistym komentarzem tylko bo przypuszczalnie od bosa znajoma u koryta.
Alexis
Alexis 21.04.2017, 21:05
Autobusami miejskimi podróżuje pospólstwo i lepszy sort plebsu. Nie dziwię się, że za wożenie takiej gawiedzi płacą marne grosze. Szofer mojej limuzyny, chociaż wywodzi się z pospólstwa to legitymuje się wyższym wykształceniem. Dlatego też jest sowicie wynagradzany i ma za co utrzymać swoje bękarty.
Lusy
Lusy 25.04.2017, 13:37
Powinien ci dobrze na*** za karzde wejscie do auta
Dziedzic
Dziedzic 22.04.2017, 10:28
Mój szofer legitymuje się szlacheckim pochodzeniem, jest spokrewniony z Leszczyńskimi i Poniatowskimi. Pilota nie mam, bo swój odrzutowiec pilotuję sam. Mam takie, hobby latam sobie po świecie. 7 rano, pierwszorzędny koksik w Medelin, 13 - Nowy Jork, fryzura wciąż świeża. Rosewood Hotel i rano Amsterdam, blancik w dzielnicy czerwonych latarni. To śmigam na narty do Ski Amade. Pa
Tczewianin kierowca
Tczewianin kierowca 24.04.2017, 17:46
Powazne tematy a ty bajki piszesz. Szef meteora kazal obrocic w zart powazną sprawe tak?
JANUSZ
JANUSZ 21.04.2017, 15:10
Odczepcie sie od pana Ireneusza Kozieła bo takiego dobrego pracodawcy ze $wieczką szukać bo daje mi zawsze 300 godzinek popracować i zarobie przynajmniej wiecej bo mam długi.
Przetokowy
Przetokowy 21.04.2017, 14:47
Juz na Oddziale Lipiny jeden kierowca umiescil wiadomosci te radiatczew.pl na swoim facebooku to mial telefon od dyspozytora Lipiny na 100% z polecenia Kozieła żeby kierowca nie srał w swoje gniazdo bo godzinki sam chce robić.
Tczewianin
Tczewianin 21.04.2017, 15:01
Prezes widocznie boi sie ujawnienia podobnego traktowania kierowców w Swietochłowicach Lipinach najlepiej dla niego jakby sprawa ucichła w Tczewie w samym zarodku.
Tczewianin 2
Tczewianin 2 21.04.2017, 20:25
Jesli to wszystko o kierowcach jest prawdą i we wszystkich oddziałach Irex/Meteor tak sie dzieje to jacy urzędnicy LICENCJE TAKIEMU NIE ODBIERAJĄ? Albo zakaz przystepowania do kolejnych przetergów na 10lat i posprawdzać wszystkie firmy Panów Kozłów.Proste?
JACEK
JACEK 21.04.2017, 13:45
Ja mysle ze naglosnic temat firmy Meteor Sprawe oddac organom kontrolujacym. Zamknac goscia na pare lat i nauczy sie uczciwosci i szanowania pracownikow. Krotko i na temat nie patyczkowac sie z takimi.
Przypuszczalny znawca p.
Przypuszczalny znawca p. 21.04.2017, 01:33
Znawca prawdy i ten co zna potege szatana i byłe ścierwo Kozłowatego -te wpisy pochodza z 1 numeru IP i ja nie boje sie Kozla ze dojedzie mnie nie wierze ze tak daleko by opłacił ludzi aby mu to podali. Wierze że Policja i inne służby zaprowadzą porządek i pomogą kierowcom i ich rodzinom godnie żyć.
Znawca
Znawca 21.04.2017, 02:34
Apeluje do operatorow radiotczew.pl o nie ujawnianie mojego IP niepowolanym osobom. Moj(moja) parner(ka) mial(a) dziwny tel. od operatora komorkowego niby o 20.45 cos tam gadala pani o internecie... Bo na niego(nią) to IP jest zakupione.
ZNAWCA ZLYCH LUDZI ktorzy chcą dobrze (dla siebie)
ZNAWCA ZLYCH LUDZI ktorzy chcą dobrze (dla siebie) 21.04.2017, 01:57
W dawnych czasach ireneusz kozieł byl reprezentantem prywatnych przewoznikow w Sejmie - mowili w srod szoferow ze to byl Poseł!
Jego zona zas Edyta Kozieł -PROSZE TO SPRAWDZIC NA SEJM.GOV.PL startowala do sejmu obecnej kadencji z list PO i nie dostala sie do KORYTA aby zylo sie IM JESZCZE LEPIEJ-moze aby na czarno juz LEGALNIE KIEROWCY JEZDZILI?
Znawca
Znawca 21.04.2017, 02:25
W internecie prosze poszukac EDYTA Kozieł i np. Wyskoczy sprzedam mieszkanie -edyta. I moze panstwo Kozlowie majom hobby skup mieszkan zarobionych na krzywdzie kierowcow (albo uplynnianie $$$ pomiedzy irex'ami a firmami kolesi Kozlowatych z okolicy- NA SOSNOWCU irek MA PSEUDO "SAŁATA"u prywatnych wlascicieli firm).
Kerowce ktorzy beda na emeryturze MINIMUM SOCIAL(bo podatki od min.oplacone) bedom prosic na kolanach o prace u Kozła do śmierci.
obcinacz palców - gangster
obcinacz palców - gangster 20.04.2017, 22:59
Dlaczego mu po prostu nie spuścicie wpierrrdol? Skoro was tak kiwa i wiecie kto to i czym się wozi.... dajcie mu wycisk i akumulator na jaja. Tak jak trza!


Znawca prawdy
Znawca prawdy 20.04.2017, 23:42
W tczewie wozi sie nieswoim autem aby dojechac do bazy. Wycofal wszystkich kierowcow przyjezdnych z innych swoich baz co tu dorabiali godzinki. Sprowadzil kilka lepszych autobusow gorsze wywiozl. Z pod plotu odstawil autobusy aby zdjec nie robic. Ogloszenia z autobusow kazal pozrywac ze zatrudni kierowcow. Dal podobniesz godzinowa podwyzke na tczewie. To Dlatego bo ITD SANEPID I INSP.PRACY SA NA ZAKLADZIE A LEWE MILIONERY BOJA SIE DAC WYWIADU BO OKRADAJA OD LAT OK.TYSIAC PRACOWNIKOW Z CZEGO MOZE 3%jest na umowie o prace ale tez ruchanych.
znawca ...
znawca ... 21.04.2017, 04:33
Koziol bedzie mial w planach zameldowywac tymczasowo kierowcow przyjezdnych w takich jak Tczew osrodkach buntu - aby nie byli juz przyjezdni ale aby robili po 250-350 h i uciszali "zwiazkowcow" swoim przykladem pracy ku (c)h(wale) dawnego starego porzadku...
Znawca Szatanow innych i Kozlow 2
Znawca Szatanow innych i Kozlow 2 20.04.2017, 23:52
I slyszano jak ireneusz koziel rozmawia ze swoim bratem mariuszem tez kozlem :-) ze co ty kur.a tu odpi..dalasz j..e..ny.
Bo Mariusz tu sie mial opiekowac Tczewem bo podobniesz z3 sladka tu sie przenuosl. Oboje juz domow to tu to w ch..u..j maja to tu to ...tam.
BYdgoszcz tez upada u Nich tak jak Tczew. Poszli podobniesz na ilosc w calej Polsce a nie na jakosc jak inni ktorzy sa cenionymi przewoznikami ktorzy doceniaja swoich kierowcow.
Sama prawda
Sama prawda 20.04.2017, 20:24
A To nie film dokumentalny tylko Komedia ze ludzie nadal dają robić się w konia zamiast powiedzieć dość koniec chcemy umowy o prace miec płacony urlop itp
Ten co zna potege Szatana na ziemi
Ten co zna potege Szatana na ziemi 21.04.2017, 01:05
Kozly kazaly ci tu tak dupic fleki? Wypadaj stad. Ludzie na chleb nie maja i robiom tak jak caly zaklad. A kozlowate z biedy ludzkiej robiom zastraszenie pracownikow aby jeden na 2go donosil itp itd nie ma mowy o zwiazku zawodowym bo wtedy kozly zwalniaja takich i Hwd kierowcom je.ia kozly kierowcow i trzepia miliony.placa kary moze lapowki kto wie ale zlotej zasady diabla bronia tzn. wyzysk ucisnionychzawsze i wszedzie ave Satan modlą sie tak zapewne.
Lipiny hooligans
Lipiny hooligans 20.04.2017, 20:16
Jaki film jak Ci Panowie bez włosów nie maja jaj na udzielenie wywiadu
Swietochlowice
Swietochlowice 20.04.2017, 19:12
Zapraszamy na ŚLASK tutaj znajdzie się temat na cały film dokumentalny !
Apacz
Apacz 20.04.2017, 01:34
Mom mu na*** na środku placu kole tej jego insigni skurwisyny mysla ze ludzie nie maja swojego zycia ino robic za drobne po calych dniach
Byle scierwo Kozlowatego
Byle scierwo Kozlowatego 20.04.2017, 00:33
Firm irex jest kilkanascie meteor i konsorcja irex meteor tez kilka w calej. Koziel i jego brat maja conajmniej 600 jezdzacych na linii autobusow =zysk okolo 1/2 miliona do miliona misiecznue po wszelkich kosztach typu kierowcy bez umow o prace i pakiwo/sprzet. Do tej kwoty podpueci sa w calej Polsce urzedasy bioracy lapowki dlatego Proceder Trwa w najlepsze dalej i Kteatywna ksiegowosc przeplywow finansowych. Jesli odgornie Rzad Polski tego nie ukroci to takie urzedasy jak PiP i Urzedy miejskie i ITD i Policja nic tu nie pomogą. Taka jest cala prawda radio tczew i inne media raxem wziete nie pomoga niewolnikom IREX/Meteor i MILIONERniuczciwym nie zaszkodzA
Slewa
Slewa 19.04.2017, 20:06
Firma meteor to gigant w swietochlowicach lipiny glowna baza tak samo robia jak w tczewie tylko ze wszyscy robia na zlecenie i na dzialalnosci umowy kary jak zwalnia to ostatniej wyplaty nie widac umow o prace zero wszystkich zmusil do przejscia na dzialalnosc na bazie w Tarnowskich Gorach i Bedzinie to samo milioner zglupial na punkcie kasy
Przetokowy
Przetokowy 19.04.2017, 19:24
W Lublinie , Olsztynie ,Gdyni Swietochlowice Lipiny wszędzie jest to samo wywiesznie Karteczek i szukanie niewolników za 16 50 tylko na tych karteczkach niech ps Kozieł napisze jak jest naprawdę ze wszystko trzeba spłacić razy dwa ja się pytam gdzie sa 50 100 i normalne umowy o prace nie jakies smieciowe gdzie nie ma urlopu l4 itp niech sie tym wkoncy zainteresuje i zrobi z nimi porządek
Edi
Edi 19.04.2017, 20:11
16.50 na godz ale masz wlasna firme i z tego musisz zaplacic zus podatek ksiegowa i danina dla kozla to na reke 2100 mega firma
Gościu
Gościu 19.04.2017, 09:30
Dokladnie tak jeżeli chodzi o bezpłatną komunikacje w Żorach to totalna porażka autobusy nie sprawne zadnen pasażer ktory jest godny siebie nie wsiadł by to tego typu autobusu ale cóz tak to jest miasto nie reaguje mieszkańcy także ITD rowniez o niczym nie wie tak to już jest jak sie zaniża ceny za wozokilometr na przetargach !!!
Cala prawda
Cala prawda 19.04.2017, 01:01
Zapraszam na slask tu jest to samo, do tego dochodza firmy ASKA, A21, VBUS, tu kierowca nje ma zadnych praw umowy śmieciowe podstawa wypłaty czyli najniższa krajowa na konto reszta pod stołem wypłaty na raty Tabor pożal się Boże a o wolnym zapomnij bo nie ma komu jeździć totalna żenada Państwowa Inspekcja Pracy oraz itd miałoby u nas na Śląsku mnóstwo roboty 3/4 autobusów po prostu nie jest należytym stanie technicznym aby poruszały się po drodze, TVN Uwaga czy inne programy które informują społeczeństwo o różnych problemach w Polsce tutaj znalazłyby prawdziwe złoto które by trzeba było w Polsce pokazać
boss
boss 13.04.2017, 16:56
A ci medialni kierowcy i tak długo nie popracują boss
Kociewiak
Kociewiak 13.04.2017, 00:01
Kierowcy z tczewa w tczewie płacą podatki i wraz z rodzinami w tczewie chodzą na wybory
Panie prezydencie


JANKA- PASAZERKA
JANKA- PASAZERKA 12.04.2017, 13:05
Panowie kierowcy! Jesli mogłabym cos zaproponowac co Wy na to? A moze by nagłosnić temat traktowania pracowników na ogólnopolską telewizję np. program UWAGA lub inny program telewizyjny dziennikarze lubią takie sprawy. a moze jakiś list do Pani Beatki Szydło lub jakiegoś Ministerstwa ta partia policzna staje w obronie ludzi myślę ze napewno by Wam pomogli. Jak uważacie? To tylko propozycja i moja myśl i podpowiedż. Rozważcie sobie.
...
... 12.04.2017, 22:27
Płoną wozy TVN-u!
Gość
Gość 12.04.2017, 11:06
Panie Prezydencie a kto powiedział po pierwszym wygranym przetargu firmy meteor że jeżeli nie przejdą do niego kierowcy z Veolii to można zatrudnić kierowców z Ukrainy. Przecież Ci ludzie też nie znają naszego miasta ani języka. Jakby taki zgubił sie w naszym mieście wraz z autobusem, to by go Rutkowski musial pozniej szukac .
Snake
Snake 11.04.2017, 17:09
Ta firma to parodia prawdziwej firmy,prezes chce zarobić na chamstwie,brudzie i biednych pracownikach a najlepsze że w temu też prezesowi pomaga nasz Włodarz bo tanim kosztem przetarg wygrała owa skandaliczna firma i teraz jest to co jest Sodoma i Gomora,czas pożegnać tą firmę i ogłosić nowy przetarg...
Janusz
Janusz 11.04.2017, 13:36
Temu Panu Prezesowi to juz dziękujemy dość namieszał w naszym mieście. DOWIDZENIA PREZESIE!!!!!!! ŻEGNAMY!!!!!!! Niech szuka przygód w innej części Polski, tylko czy ludzie sobie na to pozwolą????
RENIA
RENIA 11.04.2017, 10:46
komentarz moze byc tylko jeden jak dba pracodawca o pracownikow tak i dba o nas pasazerow nic sie nie różni. Pracownikow nie szanuje i pasażerow również. Brak słow cisną sie na usta mocniejsze słowa ale cenzura nie pozwala panie prezesie.
TCZEWIAK
TCZEWIAK 11.04.2017, 07:00
Gratulacje na PREZESA firmy METEOR że tak szybko poradził sobie z brakującymi kierowcami tylko że...... Ci kierowcy jężdżą w koło różnych ulic na rondzie jadą trzy razy w koło bo nie wiedzą gdzie mają pojechać na danej lini. Ostatnio to ja jako pasazer siedzący z przodu prowadziłem takiego kierowcę jak ma jechac dalej. To widac co sie dzieje w firmie LICZY SIE TYLKO ZEBY AUTOBUS WYJECHAL Z BAZY I JAKO SZTUKA KIEROWCY a juz pasazerowie to NIE WAŻNE ZE JEŻDZĄ W KOLO TCZEWA. Ważne zeby niepłacić za stracony kurs. Gratuluje pomysłu p. Prezesie.
prezes me
prezes me 11.04.2017, 02:26
gratulacje dla władz miasta za zlikwidowanie ZKM czy MZK czy jakkolwiek to się kiedyś nazywało, niech żyje najniższa cena!!!!! rodzi się jednak pytanie JAK BYŁA BY SYTUACJA DZIŚ GDYBY WYGRAŁA FIRMA Z NAJNIŻSZĄ CENĄ skoro teraz jest syf ?? (nie płacono by kierowcom w ogóle??? ) a jaka gdyby miasto za te 30 parę twardych baniek plus sprzedaż biletów jako zkm wzięło w lizing nowe autobusy które mogły by śmigać 10 lat??? może jeszcze dofinansowanie z unii ( jasne że nie dziś bo już miś-e przespały tą możliwość) teraz patrzymy na Starogard Gd. jakie maja fury i wychodzi na to że ( nic do nich nie mam ) kolo z Ukrainy pracujący w firmie x ma lepiej niż polak pracujący u rodaka pewnie na święta dostanie coś więcej niż w meteorze paczkę kawy i ptasie mleczko smacznego
tczewiak
tczewiak 11.04.2017, 13:09
tutaj nie licza sie koszta, najtanszy bylby pewniakiem z lepszymi busami, lecz niestety rodzinka prezydenta wygrala w przetargu
Jacek
Jacek 10.04.2017, 20:00
Dobre tłumaczenie BRAKI KADROWE ale one są od dawien dawna tyle ze kierowcy sie zbuntowali i powiedzieli STOP wykorzystywania za pare groszy pensji i jeżdzenia po 11-12 godz. To jest dobre braki kadrowe a zwalnia sie kierowcę wiecej.... bez podania przyczyny. W tej firmie jest coś nie tak. Trzeba sprowadzic jak najwiecej kontroli do wyjaśnienia co tam sie dzieje.
BYŁY KIEROWCA
BYŁY KIEROWCA 10.04.2017, 19:50
Prezes prawdopodobnie stchórzył nie chcąc sie wytłumaczyc z zaistniałej sytuacji, ale i na takich przyjdzie czas!!! Dobrze ze juz nie pracuje w tej firmie szkoda nerwow i czasu. Kierowcy uciekajcie z tej firmy!!!!!!!!!!!!
pracownik
pracownik 10.04.2017, 18:25
widać że prezes się wkurzył na swoich niewolników i nie otrzymali przelewów wypłaty ,a w umowie pisze że wypłata powinna być wypłacona do 10 każdego miesiąca ,ale nie jest to pierwszy raz.
Tczewianin
Tczewianin 10.04.2017, 21:10
A potem jest zdziwiony, ze ma braki kadrowe...

Pozostałe