Znaleźli nowy dom w Polsce, teraz mają wracać na Ukrainę

  • 18.05.2017, 18:48 (aktualizacja 18.05.2017 18:58)
  • Wojciech Stobba / Radio Tczew
Znaleźli nowy dom w Polsce, teraz mają wracać na Ukrainę
Rodzina Sołomków, ukraińskich uchodźców z Doniecka od ponad dwóch lat bezskutecznie stara się o zalegalizowanie swojego pobytu w Polsce.

Sołomkowie dobrze czują się w swoim nowym domu w Malborku i nie chcą wracać na Ukrainę, choć tak postanowił Urząd do Spraw Cudzoziemców. W pomoc Ukraińcom zaangażowała się lokalna społeczność, malborski Kościół Baptystów i władze samorządowe. Tematem zajął się Wojtek Stobba, posłuchajcie jego reportażu:

Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!

Sprawą ukraińskiej rodziny zajmuje się obecnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, do którego Sołomkowie odwołali się od decyzji Urzędu do Spraw Cudzoziemców. W połowie czerwca zapadnie decyzja o tym, czy rodzina będzie mogła zostać w Polsce, czy będzie zmuszona do powrotu na Ukrainę.

Wojciech Stobba / Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

heter
heter 24.05.2017, 09:20
Dlaczego mają wracać na Ukrainę? Powinni tutaj mieszkać, płacić podatki... Jeśli Polsce zależy na dobrobycie i większych wpływach z podatków to nie powinni wyrzucać imigrantów. Pomoc państwa jest dla nich najważniejsza. Przecież nie będą specjalnie wracać na Ukrainę do większej biedy z ograniczonym dostępem np. do lekarstw (np. oczyszczanie wątroby: http://regeneracja-w… ) i pracy.
wańka wstańka
wańka wstańka 19.05.2017, 08:01
Gdzie w takiej sytuacji są ci wszyscy lobbyści od uchodźców? Dlaczego nie protestują? Przecież ta rodzina potrzebuje pomocy. Może gdyby mieli inny kolor skóry to TVN grzmiałby na całą Polskę, że rasizm, że niesprawiedliwość. A że to biali uchodźcy to już nie jest takie trendy. Słaby zarobek na tym, mało reklam poleci w czasie programu. Dobrze, że lokalne media się tym zajmują, bo nikt inny by im nie pomógł.
Alex
Alex 19.05.2017, 09:56
Arabowie to też rasa biała.
wańka wstańka
wańka wstańka 19.05.2017, 15:35
Arabowie to rasa semicka, mimo że są biali to różnią się od Słowian m.in. kulturowo. Jak pokazuje przykład Europy Zachodniej słabo się asymilują i wolą swój grajdołek niż wspólne bytowanie z gospodarzami. Ukraińcy nie stwarzają takich problemów i są łatwiejsi w obróbce.
lokals
lokals 18.05.2017, 22:50
Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży i będą mogli zostać. Trzymam kciuki.

Pozostałe