Rząd przeznaczy na most mniej niż obiecywał. Czy pomoże premier Szydło?

  • 19.05.2017, 14:41
  • K. Repiński / A. Kęprowska
Rząd przeznaczy na most mniej niż obiecywał. Czy pomoże premier Szydło?
Czy w tym roku rozpocznie się drugi etap przebudowy mostu tczewskiego na Wiśle? Wszystko zależy od rządowego dofinansowania tej inwestycji. Wiele wyjaśniło się w piątek podczas wizyty w starostwie powiatowym przedstawicieli ministerstwa infrastruktury i budownictwa oraz sejmowej komisji infrastruktury.

Mówi rzecznik prasowy, Marcin Stolarski.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Przypomnijmy, drugi etap przebudowy mostu to wymiana dwóch przęseł od strony Tczewa. Jest projekt i pozwolenie na budowę. Problemem są pieniądze - z kosztorysu wynika, że inwestycja ta może kosztować blisko 49 milionów złotych. Dziś okazało się, że ministerstwo z tegorocznego rozdania z subwencji na zadania drogowe nie zapewni 75 procent, a tylko 62. Sprawę komentuje wiceminister infrastruktury, Kazimierz Smoliński.

Wizyta posłów zasiadających w sejmowej komisji infrastruktury dotyczyła wyłącznie inwestycji. Starosta zaprezentował tczewski obiekt, jako wyjątkowy zabytek ze znaczącym i dużym bagażem historii, zarazem mogący spełniać również istotne funkcje komunikacyjne. Przewodniczący komisji infrastruktury poseł Bogdan Rzońca zapewnił, że komisja wystąpi z pismem, tzw. dezyderatem, do premier Beaty Szydło, w którym sformułuje potrzebę i prośbę o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy mostu tczewskiego o 13 procent, z innej puli środków rządowych.

Więcej na ten temat dziś o 17:20 w programie Nasz Tczew w materiale Krzysztofa Repińskiego z Telewizji Tetka.

K. Repiński / A. Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

69 & position impossible
69 & position impossible 21.05.2017, 22:18
Godne to i sprawiedliwe.
Pasterz
Pasterz 20.05.2017, 11:26
Kler ma lepsze wpływy w niebie i na ziemi więc dostał więcej na zaspokojenie swych potrzeb. Mieszkańcy Lisewa i pozostałych wiosek zza Wisły muszą jeszcze poczekać. Nie lękajcie się owieczki, albowiem w niebiosach będziecie mieli to wynagrodzone.
amen ;)
amen ;) 20.05.2017, 14:08
Zaprawdę powiadam Wam ludziska z daleka i z bliska. Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż biskupi zasiądą po prawicy ojca niebieskiego.

Pozostałe