NA ŻYWO: Unikaty z Kociewia

  • 3.08.2017, 10:11 (aktualizacja 16.08.2017 15:24)
  • Hanna Brzezińska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
NA ŻYWO: Unikaty z Kociewia archiwum MTG www.jarmarkdominika.pl
W czwartek, 3 sierpnia na Jarmarku św. Dominika prezentuje się Kociewie

“Unikaty z Kociewia” o godzinie 14 rozpocznie barwny korowód, który przejdzie od Zielonej Bramy na Targ Węglowy, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie Dnia Kociewskiego.

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji od degustacji specjałów regionalnej kuchni, przez prezentację rękodzieła, wystawy sztuki, pokazy rycerskie, aż po występy artystyczne. W Gdańsku wystąpią m.in. Maciej Smycz, Joanna Czarnota, Tczewska Formacja Szantowa, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Gold.

Szczegóły wydarzenia w naszym kalendarium.

Jeśli nie możecie wybrać się dziś popołudniu na Jarmark Dominikański, to słuchajcie Radia Tczew - nasza redakcja będzie na miejscu.

Godz. 13:36

Jesteśmy na miejscu, pierwsza rozmowa z panią Teresą Łasicką z Kalisk za nami. Gmina Kaliska przyjechała pochwalić się swoimi pięknymi widokami uwiecznionymi w obrazach.

Na zdjęciu Teresa Łasicka z Kalisk

Godz. 14:20

Kolorowy kociewski korowód wyruszył już spod Zielonej Bramy i zmierza na Targ Węglowy, gdzie rozmawiamy o rycerzach z Radkiem Sawickim z Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego:

Godz. 14:40

Rozmowa z Haliną Wiką, przedstawicielką Koła Gospodyń Wiejskich z Pączewa:

Godz. 15:45

Na scenie kolejne pokazy, a z nieba pada deszcz. Miejmy nadzieję, że nie wystraszy turystów :)

Godz. 16:10

W naszym terenowym studiu kolejni goście: przedstawicielka organizatora Jarmarku św. Dominika Joanna Czauderna-Szreter z Międzynarodowych Targów Gdańskich i Piotr Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie:

Piotr Kończewski z LOT Kociewie tłumaczy słuchaczom, czym są Unikaty z Kociewia

Godz. 17:10

Kończymy powoli naszą transmisję, ale "Unikaty z Kociewia" trwają do wieczora. Jeśli zajrzycie na Jarmark św. Dominika, wpadnijcie koniecznie na Targ Węglowy na ten szczególny Dzień Kociewia. Pozdrawiamy!

A kolejne spotkanie z Kociewiem w Gdańsku pewnie za rok!

Hanna Brzezińska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe