Jest umowa na Kociewskie Centrum Zdrowia

  • 3.08.2017, 18:00 (aktualizacja 03.08.2017 10:49)
  • Hanna Brzezińska, Radio Tczew
Jest umowa na Kociewskie Centrum Zdrowia www.powiatstarogard.pl
Zarząd Powiatu Starogardzkiego podpisał umowę z Zarządem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie inwestycji w starogardzkim szpitalu. To przełomowy moment w historii placówki.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Zarząd Powiatu Starogardzkiego podpisał umowę z Zarządem Województwa Pomorskiego na finansowanie inwestycji w Kociewskim Centrum Zdrowia. Samorząd otrzyma blisko 21 mln zł na inwestycję, która zupełnie odmieni starogardzki szpital.

Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!
Przyspiesz swój Internet!

Prace związane z przygotowaniem projektu trwały ponad 2 lata. Zarząd Województwa Pomorskiego na dofinansowanie wybrał 10 podmiotów z 21 złożonych. Projekt starogardzkiego szpitala znalazł się na 3 miejscu, co świadczy o świetnym i kompleksowym przygotowaniu wniosku. Władze Powiatu od lat podkreślają, że priorytetem są trzy kwestie: zdrowie, oświata oraz drogi. Systematycznie realizują swoje założenia. Podpisy pod historyczną umową złożyli: starosta Leszek Burczyk i Patryk Gabriel, członek Zarządu Powiatu.

Za środki z dofinansowania odnowionych zostanie 5 oddziałów, powstanie nowy blok operacyjny, a także zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt. Projekt zakłada również podniesienie kwalifikacji kadry medycznej.

Efekty pracy mają być widoczne w 2020 roku. Dodajmy, że do Kociewskiego Centrum Zdrowia, którego właścicielem jest Powiat Starogardzki, trafiają pacjenci z 5 powiatów: starogardzkiego i ościennych. Rocznie placówka udziela 50 tys. świadczeń medycznych, a na oddziały szpitalne trafia ponad 14,5 tys. pacjentów.

Hanna Brzezińska, Radio Tczew

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Joanna
Joanna 3.08.2017, 23:14
Pozazdrościć Starogardowi

Pozostałe