Tak dla elektromobilności! Ratusz i Energa podpisali list intencyjny

  • 7.08.2017, 16:38
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Tak dla elektromobilności! Ratusz i Energa podpisali list intencyjny Piotr Chabowski
W tczewskim ratuszu podpisano dzisiaj list intencyjny pomiędzy Gminą Miejską Tczew i Grupą Energa, dotyczący programu rozwoju elektromobilności dla naszego miasta.

Elektromobilność to po prostu korzystanie z pojazdów elektrycznych, indywidualnych jak i środków transportu publicznego. Aby możliwe było korzystanie z tego typu aut, potrzebne są punkty ładowania. A te zbuduje Energa, której prezes wraz z prezydentem Mirosławem Pobłockim podpisali list intencyjny:

Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!
Radio Tczew czeka na Twoją reklamę!

Punkty ładowania samochodów elektrycznych mają powstać w Tczewie w ciągu dwóch, trzech lat, o czym zapewnia Daniel Obajtek, prezes Energii SA:

Pierwsze oznaki elektromobilności widać już na ulicach Tczewa. Spółka Meteor w czerwcu testowała czeski autobus elektryczny. Wkrótce na ulice wyjdzie polski Solaris. Prezydent szacuje, że w przyszłości nawet połowa tczewskich autobusów będzie elektryczna. Dzięki udziałowi w rządowym programie miasto będzie mogło zakupić autobusy w niższej cenie niż rynkowa. Mają one kosztować około dwóch milionów złotych za sztukę, przy czym dzięki dotacji ratusz zapłaciłby tylko czterdzieści procent tej kwoty.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dominik
Dominik 20.05.2018, 16:00
Od paru dni można w Tczewie, zobaczyć testowego Elektrycznego Solarisa.Bardzo cichy jest pod czas jazdy, a na przystankach i podczas postoju na światłach. Wcale nie słychać odgłosu silnika, co największym plusem jest to.Ze był odblokowany tzw. Ciepły Guzik otwieranie drzwi na przystankach przez pasażera.Jak chce się wsiąść do autobusu i gdy chce z niego wysiąść.Dla niektórych ludzi to nowość, bo widząc że drzwi są zamknięte i żeby je otworzyć trzeba nacisnąć przycisk.No i bardzo czytelne wyświetlacze super bardzo podoba mi się ten autobus.Ciekawy jestem jakie będą kolejne testowane autobusy.Oraz jakie będą jeździć w Tczewie gdy zostaną zakupione podczas nowego przetargu.
sztajfer
sztajfer 7.08.2017, 22:36
Popieram. Jestem elektryczny od tygodnia.

Pozostałe